Raz Dwa Trzy

Bio

Raz Dwa Trzy to jedna z niezwykle charakterystycznych formacji działających nieprzerwanie na polskiej scenie muzycznej. Od 30 lat konsekwentnie idą własnym szlakiem, pozyskując swoim autentyzmem wiernych fanów.

Zespół powstał w 1990 roku z inicjatywy studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze – Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka.

Charakterystyczną cechą twórczości Raz Dwa Trzy jest harmonia pomiędzy tekstem a kompozycją – oba te elementy odgrywają równie istotną rolę. Za warstwę liryczną odpowiada Adam Nowak, który ponadto jest wokalistą, gitarzystą i liderem zespołu. Raz Dwa Trzy wykonuje piosenki „o czymś”, co zdaje się obecnie coraz rzadszym zjawiskiem.

Albumy Raz Dwa Trzy pokryte złotem i platyną

Zespół wydał łącznie 7 studyjnych albumów. Płyta „cztery”, wydana w 1994 roku, uzyskała status złotej. Natomiast krążek „Trudno nie wierzyć w nic” i „Skądokąd” – miano platynowych. Mimo tych sukcesów Raz Dwa Trzy od początku skupiał się przede wszystkim na tym, żeby być formacją koncertową. Potwierdzają to także miłośnicy Raz Dwa Trzy, którzy regularnie przychodzą na koncerty i uczestniczą w ważnych chwilach zespołu.

W ostatnim czasie zespół świętował swój jubileusz na trasie koncertowej z okazji 30-lecia. To było niesamowite podsumowanie 30 lat piosenek, występów i wzruszeń, które minęły jak jeden koncert.

W 2022 zespół rusza w trasę koncertową pt. Człowiek czasem serce otworzy. To wieczór poświęcony niesamowitej twórczości Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Zespół wykona w wyjątkowych aranżacjach oryginalne interpretacje wybranych piosenek o miłości.

Raz Dwa Trzy - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.