Blog

Raz Dwa Trzy – top 5 najpopularniejszych piosenek zespołu

Marta Fortowska
Raz Dwa Trzy to zespół obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad trzydziestu lat. Karierę rozpoczynali od koncertów w klubach studenckich i na przeglądach piosenek. Już wtedy było wiadomo, że nie da się ich łatwo zaszufladkować. W 2023 zespół wyruszył w trasę koncertową "Człowiek czasami serce otworzy". Przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu najpopularniejszych piosenek w historii grupy. Zapraszamy do wspólnej podróży przez pełen emocji świat zespołu Raz Dwa Trzy.

„Trudno nie wierzyć w nic” - największy przebój zespołu Raz Dwa Trzy?

„Zapyta Bóg w swym niebie
Co dałem Mu, od siebie
Wierzyłem i kochałem
I byłem tym, kim chciał bym był
I żyłem jak, chciał bym żył
I byłem, kim miałem być”

„Trudno nie wierzyć w nic” to piosenka pochodząca z wydanego w 2003 roku albumu pod tym samym tytułem. Jest utworem doskonale oddającym nastrój całej płyty, opowiadającej o „wędrówce człowieka przez życiowe komplikacje” – jak określa ją sam zespół.

„Trudno nie wierzyć w nic” stała się jedną ze sztandarowych piosenek grupy, której nie może zabraknąć na koncertach. Zespół Raz Dwa Trzy wykonuje ją często z innymi artystami. „Trudno nie wierzyć w nic” zostało zagrane m. in. z Lechem Janerką, czy Stanisławem Soyką.

„W wielkim mieście” - ulubiony utwór koncertowy?

„Nad głowami anioł leci od tej pory
Komuś w życiu będzie znacznie lepiej
Kto nie poznał tych radości
Niech spróbuje
Znów pokochać kogoś jeszcze prościej”

„W wielkim mieście” to piosenka z lat 90., którą znaleźć możemy na albumie zatytułowanym „Cztery”. Płyta zyskała status złotej, nominowana była również do Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Piosenki Poetyckiej”.

Zespół Raz Dwa Trzy lubi grać tę piosenkę na koncertach. Wykonywana była m. in. z Grzegorzem Turnauem podczas jubileuszowego koncertu u z okazji 25-lecia zespołu, a także z zespołem Voo Voo, którego założyciel i wokalista – Wojciech Waglewski – odpowiedzialny był za produkcję albumu „Cztery”.

„Idź swoją drogą” - ukłon w stronę mistrza

„Bo przecież jest
Nie jeden szlak
Gdzie trudniej iść
Lecz idąc tak
Nie musisz brnąć
W pochlebstwa dym
I karku giąć
Przed byle kim”

Fani Franka Sinatry czytając te słowa z pewnością już mieli w głowach melodię. Nieśmiertelny tekst w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, zaśpiewany przez Adama Nowaka usłyszeć można na albumie pt. „Młynarski” wydanym w 2007 roku.

Materiał powstał z okazji Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a entuzjastyczne przyjęcie przez słuchaczy koncertu poskutkowało nagraniem płyty. Krążek składający się z coverów piosenek Wojciecha Młynarskiego okazał się hitem, zyskując statusy złotej i podwójnie platynowej płyty.

„Pod niebem pełnym cudów” - ballada z okazji 20-lecia zespołu

„Pod niebem pełnym cudów
Nieruchomieję z nudów
Właśnie pod takim niebem
Wciąż nie wiem czego nie wiem”

„Pod niebem pełnym cudów” to pełen refleksji, wzruszający utwór o drodze, jaką jest życie. Pochodzi z płyty „Raz Dwa Trzy – Dwadzieścia”, wydanej w 2010 roku z okazji dwudziestych urodzin grupy. Utwór jest kolejną piosenką-wizytówką zespołu. Cały album nagrany został w wyjątkowym towarzystwie Orkiestry Kameralnej “Hanseatica” pod dyrekcją Michała Nesterowicza.

Raz Dwa Trzy utwór „Pod niebem pełnym cudów” wykonywali na koncertach m. in. z aktorką – Kingą Preis.

„Jutro możemy być szczęśliwi” - piosenka z albumu pełnego hitów

„Jutro możemy być szczęśliwi
Jutro możemy tacy być
Jutro by mogło być w tej chwili
Gdyby w ogóle mogło być”

Nasze zestawienie 5 najpopularniejszych piosenek zespołu Raz Dwa Trzy zamykamy tym samym albumem, od którego zaczynaliśmy. „Jutro możemy być szczęśliwi” również pochodzi z płyty „Trudno nie wierzyć w nic”, która – jak widać – obfitowała w utwory, które śmiało możemy nazwać hitami.

„Jutro możemy być szczęśliwi” to jedna z piosenek, które ugruntowały pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej, podkreślając jego styl, który – choć trudny do sklasyfikowania – ma w Polsce wielu oddanych fanów.

Koncerty zespołu Raz Dwa Trzy w 2023 - bilety

Płyt zespołu Raz Dwa Trzy doskonale słucha się w nastrojowe, spokojne wieczory. Należy jednak pamiętać, że ten zespół najlepiej czuje się na scenie. My już nie możemy się doczekać koncertów na trasie "Człowiek czasami serce otworzy". A Wy? Które z piosenek chcielibyście usłyszeć na żywo? Dajcie znać w komentarzach i rezerwujcie bilety na Raz Dwa Trzy!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.