Artysta

Grzegorz Turnau

Bio

Jest chyba tylko jedna taka ulica w Polsce, na której deszcz mógłby padać bez przerwy – byle tylko śpiewał o niej Grzegorz Turnau. Wykonując takie piosenki jak „Bracka”, „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic” i wiele, wiele innych, artysta skradł serca słuchaczy na lata i sprawił, że sale koncertowe zawsze wypełniają się po brzegi.

Grzegorz Turnau urodził się w 1967 roku w Krakowie. Tam dorastał i uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego, z roczną przerwą na wyjazd do Anglii i naukę w tamtejszej Bedford School. Po powrocie do Polski w 1981 roku kontynuował naukę w V Liceum Ogólnokształcącym, by po maturze rozpocząć studia na filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jeszcze podczas nauki w liceum debiutował jako muzyk, wykonując piosenkę „Znów wędrujemy”, która zapewniła mu pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, w wyniku czego młody artysta został zaproszony do słynnej Piwnicy pod Baranami. Grzegorz Turnau występował z wieloma uznanymi artystami, m.in. z Anną Marią Jopek, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Magdą Umer, Zbigniewem Zamachowskim czy zespołem Raz Dwa Trzy, a jego płyty wielokrotnie zyskiwały statusy złotej i platynowej.

„Bedford School” – najważniejsze piosenki

Trasa koncertowa i najnowsza płyta Grzegorza Turnaua, pt. „Bedford School”, to zbiór najważniejszych dla artysty piosenek, które towarzyszą mu przez całe życie i które miały wpływ na kształtowanie się jego artystycznego „ja”. Znajdziemy tam między innymi takie utwory jak „Imagine” Johna Lennona, „She’s Always a Woman” Billy’ego Joela czy „The Fool On The Hill” The Beatles.

„Bedford School” to podróż do młodzieńczych lat piosenkarza i czasów brytyjskiej edukacji muzycznej. Grzegorz Turnau, biorąc na warsztat znane i lubiane utwory, wypełnił je charakterystycznym dla siebie brzmieniem i odkrył je dla słuchacza na nowo.

W 2022 Grzegorz turnau obchodzi swoje 55 urodziny. Z tej okazji artysta zaprasza słuchaczy na wyjątkową podróż koncertową pt. Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE. Na trasie nie zabraknie zarówno starych, dobrych przebojów, jak również nowości!

Bilety

23.05.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Opera i Filharmonia Podlaska - ul. Odeska Białystok
30.05.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Centrum Spotkania Kultur Lublin
25.10.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Teatr Ziemi Rybnickiej Rybnik
30.10.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Warmińsko - Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego Olsztyn
21.11.2022
19:00
Grzegorz Turnau - Znów wędrujemy LIVE
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.