Magda Umer

Bio

Małgorzata Magda Umer-Przeradzka to prawdziwa mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Talent do operowania zarówno muzyką, jak i słowem widoczny jest również w innych działalnościach piosenkarki. Jest autorką recitali, dziennikarką, reżyserką, scenarzystką, aktorką i członkinią Rady Polskiej Fundacji Muzycznej.

Urodziła się w 1949 roku w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Swój debiut artystyczny zaliczyła pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich, m.in. w klubie Stodoła. Po wielokrotnych sukcesach w konkursach muzycznych w latach 70. śpiewane przez nią utwory stały się przebojami.

Poza śpiewem Magda Umer zajmuje się również reżyserią wielu wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych, m.in. „Zimny żal”, „Zielono mi” czy „Młynarski, czyli trzy elementy”. Wokalistka spełnia się również jako aktorka. Można ją zobaczyć w rewelacyjnym widowisku „Dużo kobiet, bo aż trzy”, którego gospodarzem jest sam Artur Andrus. Wielokrotnie występowała również z wieloma znanymi gwiazdami, takimi jak Grzegorz Turnau, z którym współtworzyła płytę pt. „Kołysanki utulanki”.

Magda Umer w recitalu „Wciąż się na coś czeka”

Magda Umer wystąpi dla nas z wachlarzem najpiękniejszych utworów, z których jest znana. W repertuarze znajdą się piosenki z płyt „Noce i sny” czy „Wciąż się na coś czeka”. Artystka zaprezentuje również dzieła ikon polskiej piosenki literackiej, takie jak „Już szumią kasztany”, „O niebieskim pachnącym groszku” czy „Oczy tej małej”. Ostatnią piosenkę możemy także usłyszeć w wykonaniu zespołu Raz Dwa Trzy na trasie „Człowiek czasami serce otworzy”, a także podczas koncertów „Piosenki to…?”.

Pierwsze występy Magdy Umer już w styczniu 2023. Sprawdź nasz repertuar koncertów i zarezerwuj bilety na najciekawsze wydarzenia kulturalne w Polsce.


Kraków

05.12.2024
19:00
Kraków ICE Kraków Congress Centre
Dużo kobiet, bo aż trzy - A. Andrus, J. Kołaczkowska, H. Śleszyńska, M. Umer

Kraków

05.12.2024
19:00
Kraków ICE Kraków Congress Centre
Dużo kobiet, bo aż trzy - A. Andrus, J. Kołaczkowska, H. Śleszyńska, M. Umer

Magda Umer - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.