Artyści

Inteligenci

Opis

4.6 / 5
658 ocen
Recenzje
Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

„Inteligenci” – komedia teatralna

Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Magdalena Stużyńska tworzą w sztuce „Inteligenci” wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru. Ten znakomity spektakl będziecie mogli zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce. Polecamy zapoznać się z aktualnym repertuarem wydarzeń teatralnych, aby zawsze wiedzieć, co gramy w Waszej okolicy.


Autor: Marek Modzelewski
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak
 
Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)

Bilety

Recenzje (658)

2023-09-30 19:15:00 Teatr Palladium, Warszawa
Spektakl dobry,aktorzy również. Natomiast nagłośnienie sali beznadziejnie. Mieliśmy miejsca na balkonie (przyjechaliśmy na manifestację, więc bilety były kupione w ostatniej chwili). Jedną trzecią dialogów nie słyszeliśmy. Może ktoś z dyrekcji usiądzie na balkonie i sam się przekona. Pozdrawiamy,
2023-10-01 16:00:00 Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
Siper gra aktorska. Nie jest to typowa komedia której się spodziewałem. Ale warto.
Seba
2023-09-30 17:00:00 Teatr Palladium, Warszawa
Miałam wrażenie, że aktorzy nie dali z siebie tyle, ile mogliby dać. Nie poniósł i nie porwał mnie ich występ. Dobrze,że przerwy nie było, bo wyszłabym wcześniej i nie wróciła po przerwie. Bez emocji.
Ania JG
2023-09-30 19:15:00 Teatr Palladium, Warszawa
Zmuszający do refleksji spektakl, pokazujący aktualne problemy społeczne . Bardzo na czasie. Doskonała gra aktorów . Jedyny minus to krótki czas trwania przedstawienia!
Jaro
2023-10-01 18:15:00 Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
świetna gra aktorska, tematyka sztuki dotycząca bardzo aktualnych problemów, z którymi każdy współczesny człowiek ma styczność, polecam
ja

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.