Artysta

Artur Barciś

Bio

Doskonały aktor komediowy, który chętnie występuje w duecie z Cezarym Żakiem. Niezwykłe poczucie humoru i umiejętność rozbawienia każdej publiczności – to wszystko wyróżnia Artura Barcisia.

Artur Barciś ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Łodzi. Dyplom zdobył w 1979 roku. Po studiach związał się z Teatrem na Targówku, w kolejnych latach współpracował także z Teatrem Narodowym. Aktualnie jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie.

Publiczność pokochała Barcisia w roli Tadeusza Norka w „Miodowych latach”. To właśnie tam wystąpił w niezwykle udanym duecie komediowym u boku Cezarego Żaka. Losy bohaterów serialu – kanalarza Tadzika i kierowcy tramwaju Karola – do dziś bawią publiczność do łez, chociaż serial przestano kręcić już w 2003 roku.

Barciś razem z Żakiem wystąpił też w innym serialowym hicie – wcielił się w Arkadiusza Czerepacha, bliskiego współpracownika wójta, w emitowanym przez Telewizję Polską serialu „Ranczo”.

Barciś zajmuje się także dubbingiem. Użyczył swojego głosu wielu animowanym postaciom, m.in. Tacie Franklina i Luigiemu w „Autach”. W czasie pandemii COVID-19 Barciś nagrywał dla swoich fanów wiersze dla dorosłych i dzieci na temat wirusa.

Artur Barciś - aktor i reżyser

W naszym repertuarze nie brakuje spektakli z udziałem Artura Barcisia. Aktor występował między innymi w sztuce „Dziwna para” – razem z Cezarym Żakiem. Można go też zobaczyć w świetnej komedii „Między łóżkami”.

Artur Barciś jest nie tylko wspaniałym aktorem, ale także reżyserem. Bardzo dużą popularnością cieszy się spektakl „Nerwica natręctw”. Artysta nie tylko w nim występuje, ale również odpowiada za reżyserię. W 2021 i 2022 roku w teatrze zobaczymy nową komedię Barcisia pt. Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia. W spektaklu poza samym reżyserem wystąpi także Antoni Pawlicki, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Ucherska, Damian Kulec, Piotr Grabowski i Marcin Perchuć.

Słoneczni Chłopcy - Barciś i Żak w kultowym duecie

Cezary Żak i Artur Barciś w komedii „Słoneczni chłopcy”. To komedia, która opowiada o dwójce aktorów, którzy przed laty jako duet osiągnęli wielki sukces. Czy po latach animozji i kłótni uda im się po raz ostatni wykonać swój popisowy numer?

Bilety