Dorota Chotecka

Bio

Przebojowa i nieustępliwa Danuta Norek, zadziorna Jola czy przedsiębiorcza sklepowa Krysia – to tylko niektóre z licznych kreacji aktorskich Doroty Choteckiej. Jest jedną z bardziej popularnych polskich aktorek – pojawia się w teatrze, filmach, serialach, ale udzielała też głosu wielu postaciom.

Dorota Chotecka to polska aktorka filmowa, telewizyjna, dubbingowa i teatralna. Urodziła się 15 marca 1966 w Radomiu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jej kariera aktorska rozpoczęła się w roku 1993 po ukończeniu studiów. Zadebiutowała w filmie „Pożegnanie z Marią”. Wcześniej zdobyła uznanie, występując w znaczących takich jak: „Polska śmierć" Waldemara Krzystka z 1994 czy „Nic śmiesznego" Marka Koterskiego z 1995 roku.

Jednak to role w kultowych polskich serialach komediowych przyniosły jej największą popularność. W serialu „13. posterunek" zagrała prostytutkę Jolę, a w „Miodowych latach" wcieliła się w postać Danuty, żony Norka. Dorota Chotecka pojawiła się także w innych znanych produkcjach telewizyjnych, takich jak „Tajemnica Sagali", „Na wspólnej", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" oraz długotrwały udział w popularnym serialu „Ranczo", gdzie grała przez 10 lat i ponownie współpracowała z Cezarym Żakiem oraz Arturem Barcisiem.

Aktorka ma na swoim koncie wiele ról dubbingowych – udzielała głosu postaciom w kilkunastu animacjach i grach wideo. Poza karierą filmową i telewizyjną, ma również niemałe doświadczenie na scenie teatralnej, gdzie występowała w wielu spektaklach.

„Znaczek miłości” – komedia kryminalna z Dorotą Chotecką

W naszym repertuarze mamy spektakle z udziałem Doroty Choteckiej. Jest nim między innymi „Znaczek miłości” – niezwykła komedia kryminalna, która pozwoli widzom i widzkom przenieść się do czasów PRL-u. Oprócz Choteckiej na scenie można będzie zobaczyć Joannę Kurowską, Martynę Kliszewską, Lesława Żurka czy Łukasza Płoszajskiego.

Dorota Chotecka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.