Sale

Amfiteatr w Kołobrzegu

Opis

Amfiteatr w Kołobrzegu to scena z wieloletnią tradycją. Od kilku dekad w nadmorskich okolicznościach przyrody oferuje mieszkańcom miasta i turystom spotkania z gwiazdami z najwyższej półki.

Amfiteatr w Kołobrzegu położony jest w samym sercu urokliwego parku Aleksandra Fredry, 100 metrów od linii brzegowej morza. Na widowni znajduje się ponad 4500 tysiąca miejsc siedzących. W ostatnich latach miasto próbuje pozyskać środki na jego renowację. Amfiteatrem zawiaduje Regionalne Centrum Kultury.

Amfiteatr w Kołobrzegu z długą historią

Historia amfiteatru sięga wojen napoleońskich, a dokładniej 1807 roku, gdy w wyniku maszerującej w kierunku Kołobrzegu armii Napoleona wojska obronne zdecydowały się na budowę fortu wilczego. Po ponad 100 latach, w 1925 roku, obiekt został przebudowany na amfiteatr. Po II wojnie światowej, od 1968 do 1991 roku, na amfiteatralnej scenie odbywał się Festiwal Piosenki Żołnierskiej.

W amfiteatrze odbywają się corocznie dziesiątki koncertów, spektakli i występów kabaretowych. Organizowane są także festiwale: Polskiej Piosenki „Gama” oraz przywrócony po latach Piosenki Żołnierskiej. Poza szeregiem imprez rozrywkowych RCK angażuje się w wiele inicjatyw dla najmłodszych widzów.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w kołobrzeskim amfiteatrze m.in. koncerty Michała Szpaka, Krzysztofa Zalewskiego czy Lady Pank. Aktualny repertuar wydarzeń w Kołobrzegu znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr znajduje się przy ulicy Fredry 1, 78-100 w Kołobrzegu. W pobliżu amfiteatru znajduje się postój parkingowy.

Bilety

08.07.2022
20:00
Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec - ARIACI
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
28.07.2022
20:00
T.Love - trasa koncertowa HAU! HAU!
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
31.07.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
26.08.2022
19:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
03.08.2022
20:00
Paweł Domagała - Wracaj Tour na Bis
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg

Adres

Amfiteatr w Kołobrzegu
ul. Fredry 1
78-100 Kołobrzeg

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.