Amfiteatr w Kołobrzegu

Opis

Amfiteatr w Kołobrzegu to scena z wieloletnią tradycją. Od kilku dekad w nadmorskich okolicznościach przyrody oferuje mieszkańcom miasta i turystom spotkania z gwiazdami z najwyższej półki.

Amfiteatr w Kołobrzegu położony jest w samym sercu urokliwego parku Aleksandra Fredry, 100 metrów od linii brzegowej morza. Na widowni znajduje się ponad 4500 tysiąca miejsc siedzących. W ostatnich latach miasto próbuje pozyskać środki na jego renowację. Amfiteatrem zawiaduje Regionalne Centrum Kultury.

Amfiteatr w Kołobrzegu z długą historią

Historia amfiteatru sięga wojen napoleońskich, a dokładniej 1807 roku, gdy w wyniku maszerującej w kierunku Kołobrzegu armii Napoleona wojska obronne zdecydowały się na budowę fortu wilczego. Po ponad 100 latach, w 1925 roku, obiekt został przebudowany na amfiteatr. Po II wojnie światowej, od 1968 do 1991 roku, na amfiteatralnej scenie odbywał się Festiwal Piosenki Żołnierskiej.

W amfiteatrze odbywają się corocznie dziesiątki koncertów, spektakli i występów kabaretowych. Organizowane są także festiwale: Polskiej Piosenki „Gama” oraz przywrócony po latach Piosenki Żołnierskiej. Poza szeregiem imprez rozrywkowych RCK angażuje się w wiele inicjatyw dla najmłodszych widzów.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w kołobrzeskim amfiteatrze m.in. koncerty Michała Szpaka, Krzysztofa Zalewskiego czy Lady Pank. Aktualny repertuar wydarzeń w Kołobrzegu znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr znajduje się przy ulicy Fredry 1, 78-100 w Kołobrzegu. W pobliżu amfiteatru znajduje się postój parkingowy.

Bilety

27.07.2024
20:00
Lady Pank - A nam nie chce się iść do domu
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg

Adres

Amfiteatr w Kołobrzegu
ul. Fredry 1
78-100 Kołobrzeg

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.