Bilety

Kołobrzeg - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Kołobrzeg to jedno z większych miast uzdrowiskowych w Polsce. Leży u ujścia rzeki Parsęty, w okolicy Morza Bałtyckiego – dlatego też jest popularną destynacją wakacyjną i urlopową. Historia miasta rozpoczyna się jeszcze za czasów Mieszka I, kiedy to rozpoczęto rozbudowę grodu w Budzistowie. Przez kilkaset lat miasto było wyrywane sobie przez Brandenburczyków i Polaków – dopiero po II wojnie światowej zostało na stałe włączone do Polski. Ciekawostką może być fakt, że w Kołobrzegu znajduje się niezwykle ważny dla całej Polski Port Handlowy, gdzie rocznie dokonuje przeładunku przynajmniej około stu statków. Jednak z kołobrzeskiego portu można się także wypuścić w może rekreacyjnie i dopłynąć między innymi do wyspy Bornholm. W sezonie letnim na ulicach miasta można spotkać niezwykłego pana z katarynką, który wozi ze sobą wytresowane papugi. Turyści mogą podziękować za występ, przekazując papugom monety, które są te wrzucają do przygotowanych garnuszków.

Jak na porządne turystyczne miasto przystało, w Kołobrzegu nie brakuje wydarzeń kulturalnych. Na żądnych wrażeń kulturalnych widzów i widzki czekają liczne spektakle teatralne, występy kabaretowe, a także liczne koncerty.

Festiwale w Kołobrzegu

Najbardziej znanym kołobrzeskim festiwalem, choć nowym, jest Sun Festival. Jest to największe tego typu hip-hopowe wydarzenie w Polsce. Podczas trzech dni wydarzenia na scenach festiwalowych wystąpi wielu czołowych muzyków branży rapowej – między innymi: Quebonafide, Taco Hemingway, Mata, Sobel czy Smolasty. Festiwal zlokalizowany będzie na terenie dawnego lotniska w Bagiczu, a więc nad samum morzem. A organizatorzy zapewniają, że do dyspozycji uczestników i uczestniczek będą bary, pola namiotowe, Strefa Mody i Strefa Gamingowa, a także miasteczko SunCity.

Niegdyś był organizowany tutaj również Festiwal Piosenki Żołnierskiej, Tutaj swoje kariery zaczynali Maria Jarzębska czy Małgorzata Ostrowska. jednak w 1989 zawieszono ówczesną formułę i w 1991 roku przekształcono ją w „Arsenał Artystyczny”, który odbywa się do dziś.

Sceny koncertowe w Kołobrzegu

Najwięcej koncertów w tym kurorcie uzdrowiskowym odbywa się w Amfiteatrze w Kołobrzegu oraz na scenach Regionalnego Centrum Kultury.

Kołobrzeski Amfiteatr jest sceną z wieloletnią tradycją. Historia miejsca sięga 1807 roku i wojen napoleońskich, ponieważ armia postanowiła zbudować w tym miejscu fort wilczy, który po ponad 100 latach, w 1925 roku, został przebudowany na amfiteatr. Już od dekad oferuje fanom i fankom dobrej muzyki dziesiątki koncertów rocznie. Po II wojnie światowej, od 1968 do 1991 roku, na amfiteatralnej scenie odbywał się Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Występowali tutaj między innymi Michał Szpak, Krzysztof Zalewski czy kultowy zespół Lady Pank.

Innym – niemniej popularnym – miejscem koncertów w Kołobrzegu są sceny Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Poza działalnością edukacyjną (działają tutaj grupy o profilu muzycznym, plastycznym, tanecznym i teatralnym), RCK organizuje także liczne wydarzenia kulturalne – nie tylko koncerty muzyczne, ale także występy kabaretowe.

Teatry w Kołobrzegu

Jeśli chodzi o sceny teatralne w Kołobrzegu, to tutaj ponownie pojawia się nam Regionalne Centrum Kultury, w którym regularnie odbywają się liczne przedstawienia teatralne. Ośrodek oddaje do dyspozycji zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną – letnią scenę. W repertuarze placówki można znaleźć całą gamę różnych spektakli – od przedstawień dla najmłodszych – m.in. z wykorzystaniem akcesoriów lalkarskich czy nowoczesnej technologii, ale można znaleźć także coś dla nieco większych widzów i widzek i wybrać się na znakomitą komedię teatralną czy występ z kręgu sztuki nowoczesnej – jak to mówią: od koloru do wyboru.

Kabarety w Kołobrzegu

Kołobrzeg nie jest może pierwszym miastem, jakie przychodzi nam na myśl, gdy zastanawiamy się, gdzie się wybrać, by obejrzeć występy kabaretowe, ale niech nas to nie zmyli! Kołobrzeskie sceny (a najczęściej scena Amfiteatru) chętnie goszczą artystów i artystki kabaretowe z całej Polski. Często występują tu takie kabarety, jak: Hrabi, Neo-Nówka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów czy komik Igor Kwiatkowski

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.