Kabaret Neo-Nówka

Bio

Kabaret Neo-Nówka to najpopularniejszy kabaret w Polsce. Od 20 lat występują przed polską publicznością, a skecze „Wigilia w Polsce” czy „Niebo” obejrzały na YouTube dziesiątki milionów widzów. W 2021 roku Neo-Nówka obchodzi swój jubileusz.

Formacja Neo-Nówka powstała w 2000 roku z inicjatywy Romana Żurka. Członkowie poznali się na studiach we Wrocławiu. Na początku zespół występował pod nazwą „To-Niemy”. W skład grupy wchodzi Roman Żurek (który jest także autorem tekstów), Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki. W ramach dotychczasowej działalności zespół zrealizował łącznie 12 oryginalnych programów kabaretowych. Ostatni z nich – „Żywot Mariana” – ukazał się w 2019 roku.

Grupa skupia się na skeczach o tematyce politycznej i społecznej. Nie brakuje żartów z księży, polityków i relacji damsko-męskich. Od 2009 roku wraz z kabaretem występuje zespół Żarówki. Potrzeba dodania elementu muzycznego wynikła z programu telewizyjnego Kabaretu Neo-Nówka pt. „Nasza-Gmina”. Zespół odpowiada za oprawę muzyczną, a także aranżację piosenek kabaretu. Największym dotychczasowym hitem zespołu był utwór kabaretowy „One Love”.

Latem i jesienią 2021 Kabaret Neo-Nówka uczcił 20-lecie swojej działalności. W związku z tym grupa zorganizowała specjalną trasę po Polsce. Cały program zachwycał swoim rozmachem – zarówno pod kątem tekstowym, jak i wizualnym. Kabareciarzom towarzyszył na scenie zespół Żarówki.

„Tradycje polskie” - nowy program i występy Kabaretu Neo-Nówka

Latem 2023 roku grupa Neo-Nówka pokaże coś zupełnie nowego! „Tradycje polskie” to program, który rozśmieszy nawet najbardziej zatwardziałych miłośników polskich tradycji! Sprawdź repertuar występów i zarezerwuj bilety na Kabaret Neo-Nówka!

Kabaret Neo-Nówka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.