Artysta

Kabaret Neo-Nówka

Bio

Kabaret Neo-Nówka to najpopularniejszy kabaret w Polsce. Od 20 lat występują przed polską publicznością, a skecze „Wigilia w Polsce” czy „Niebo” obejrzały na YouTube dziesiątki milionów widzów. W 2021 roku Neo-Nówka obchodzi swój jubileusz.

Formacja Neo-Nówka powstała w 2000 roku z inicjatywy Romana Żurka. Członkowie poznali się na studiach we Wrocławiu. Na początku zespół występował pod nazwą „To-Niemy”. W skład grupy wchodzi Roman Żurek (który jest także autorem tekstów), Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki. W ramach dotychczasowej działalności zespół zrealizował łącznie 12 oryginalnych programów kabaretowych. Ostatni z nich – „Żywot Mariana” – ukazał się w 2019 roku.

Grupa skupia się na skeczach o tematyce politycznej i społecznej. Nie brakuje żartów z księży, polityków i relacji damsko-męskich. Od 2009 roku wraz z kabaretem występuje zespół Żarówki. Potrzeba dodania elementu muzycznego wynikła z programu telewizyjnego Kabaretu Neo-Nówka pt. „Nasza-Gmina”. Zespół odpowiada za oprawę muzyczną, a także aranżację piosenek kabaretu. Największym dotychczasowym hitem zespołu był utwór kabaretowy „One Love”.

20 lat na scenie Kabaretu Neo-Nówka

Latem i jesienią 2021 Kabaret Neo-Nówka planuje uczcić 20-lecie swojej działalności. W związku z tym grupa zorganizowała specjalną trasę po Polsce. Twórcy zapowiadają wielki rozmach całego przedsięwzięcia – zarówno pod kątem tekstowym, jak i wizualnym. Kabareciarzom będzie towarzyszył na scenie zespół Żarówki.

Najbliższe występy Kabaretu Neo-Nówka są już w naszym repertuarze.

Bilety

31.07.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
26.08.2022
19:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
06.08.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.