Artysta

Michał Gawliński z Kabaretu Neo-Nówka

Bio

Jest lutynianem z czwartego pokolenia, kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez pradziadka. Najmłodszy członek uwielbianego przez publiczność Kabaretu Neo-Nówka. Do zespołu dołączył w wieku 21 lat, na pierwszym roku studiów. Gdyby nie grał w kabarecie – zostałby nauczycielem.

Urodził się 1981 roku w Środzie Śląskiej. Podczas studiowania fizyki medycznej został zachęcony przez kolegę, by dołączyć do nowo powstałej grupy kabaretowej, założonej przez Romana Żurka. Grupa funkcjonowała wówczas przez około sześć miesięcy. Michał Gawliński dołączył do zespołu, stając się od tamtej pory jednym z filarów grupy.

Umiejętność zachowania pokerowej twarzy nawet w najzabawniejszych momentach jest jego znakiem rozpoznawczym. W kultowych skeczach Kabaretu Neo-Nówka o Bogu Gawliński wciela się w postać Anioła. Szczególnym uznaniem i sympatią cieszyły się występy Gawlińskiego w ostatnim programie przedstawianym przez grupę pt. „Żywot Mariana”.

Michał Gawliński słynie z improwizacji charakterystycznej dla stylu Neo-Nówki.

20-lecie Kabaretu Neo-Nówka

Od założenia kabaretu minęło już 20 lat, w trakcie których zespół nieustannie występował dla publiczności w całym kraju. Ponadto od 2009 roku grupa pojawia się na scenie wraz z zespołem muzycznym Żarówki, który wzbogaca każdy występ o bogatą warstwę instrumentalną. Jesienią 2021 roku zespół planuje specjalną trasę z okazji jubileuszu. Grupa planuje odwiedzić wiele miast podczas nowej trasy.

W 2016 roku Michał Gawliński wraz z Romanem Żurkiem i Radosławem Bieleckim wydał książkę „Neo-Nówka. Schody do nieba”. Pracował także jako nauczyciel w szkole. Nauczał plastyki, muzyki, a nawet matematyki i fizyki. Przez rok Michał Gawliński był także radnym Lutyni.

Bilety

31.07.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
26.08.2022
19:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
06.08.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.