Radek Bielecki z Kabaretu Neo-Nówka

Bio

Czy słynnego „Bogu” trzeba jeszcze komuś przedstawiać? Ta wykreowana przez Radosława Bieleckiego postać to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskich skeczów. Niezależnie od kreacji Bielecki od lat wywołuje salwy śmiechu podczas występów Kabaretu Neo-Nówka.

Radosław Bielecki urodził się w 1978 roku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie już jako licealista był wolontariuszem podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, najstarszej imprezy kabaretowej w Polsce. Jak sam podkreśla – czuje się dzieckiem tego festiwalu. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Pracował w Radiu Sfera, Radiu Gra oraz „Gazecie Olsztyńskiej” i „Gazecie Lidzbarskiej”. Równolegle do pracy dziennikarskiej rozwijał pasję kabaretową. Swój pierwszy kabaret założył w wieku 26 lat – z Kabaretem Snobów wygrywał pierwsze festiwale i zdobywał nagrody. W 2008 roku, na zaproszenie Romana Żurka i Michała Gawlińskiego, dołączył do Kabaretu Neo-Nówka i przeprowadził się do Wrocławia.

Razem z Radkiem grupa zagrała dotychczas sześć programów. Ostatni z nich, „Kabaret Neo-Nówka: Żywot Mariana”, grupa prezentowała w 2019 roku. W 2021 roku Neo-Nówka przygotowała coś specjalnego.

W 2021 i 2022 roku Kabaret Neo-Nówka zaprosil wszystkich widzów do wspólnego świętowania ich 20-lecia! W programie spotkaliśmy znanych i lubianych bohaterów – był m.in. Bogu, Wandzia i rodzina Paciaciaków w zupełnie nowych skeczach. Panowie, jak zawsze, błyskotliwie komentowali otaczającą nas rzeczywistość. Nie zabrakło wyjątkowej oprawy multimedialnej i muzycznej – kabaretowi na scenie towarzyszył zespół Żarówki.

„Tradycje polskie” - najnowszy program Kabaretu Neo-Nówka

Zapnijcie pasy i zapomnijcie o wszelkich świętościach! Kabaret Neo-Nówka rusza latem 2023 roku z nowym program zatytułowanym „Tradycje polskie”. Kabaret ze znaną sobie bezpośredniością pochyli się nad polskimi tradycjami i udowodni, że żartować można ze wszystkiego!

Sprawdź repertuar występów Kabaretu Neo-Nówka i zarezerwuj bilety na „Tradycje polskie”.

Radek Bielecki z Kabaretu Neo-Nówka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.