Blog

Kabaret Neo-Nówka – „Tradycje polskie” – nowe skecze w 2023 roku!

Ola Malich
Kabareciarze z Neo-Nówki nie zawodzą i już w przyszłym roku ruszają w Polskę z nowym programem. Jak panowie widzą „Tradycje polskie”? Czy rzeczywiście można żartować ze wszystkiego?

Widać, że kabareciarze nie lubią się nudzić! Jeszcze nie tak dawno artyści z kabaretu Neo-Nówka prezentowali fanom i fankom spóźnioną trasę z okazji dwudziestolecia swojej formacji, a już planują kolejną trasę. Co nowego pokażą publiczności w programie – „Tradycje polskie”?

Nowe „Niebo” kabaretu Neo-Nówka

Ten kultowy skecz znają chyba wszyscy kabartetożercy, a cytaty z „Nieba” przechodzą powoli do języka codziennego. Wariantów tej scenki w zasadzie powstało tyle, ile razy była grana przez grupę Romana Żurka, Radosława Bieleckiego i Michała Gawlińskiego. Są jednak dwie główne wersje – pierwsza zawierająca słynne hasło „Bogu, wal do sznura” i druga – z 2016 roku – mówiąca o kutaczanie. A jak wyglądałoby „Niebo” za 40 lat?

Nie trzeba wcale wynajdować wehikułu czasu, ponieważ podczas swojego XX-lecia panowie z Neo-Nówki pokazali, jakby mogło to wyglądać. Jak się okazuje – czas oddziałuje na wszystkich, co może mieć zabawne skutki. Co w nowej wersji? Skryba ze sklerozą, Bogu na wózku – obaj podpięci pod kroplówkę i do tego… niewidomy Lucek. Dodać trzeba, że jedynie Radek Bielecki – w roli 40 lat starszego Boga – pamięta kolejność scen w skeczu, a jego koledzy czekają tylko na to czy „teraz telefon?”. Przenieście się w czasie razem z Neo-Nówką, oglądając nagranie z „Nieba 2060”.

Kabaret Neo-Nówka – nowy program „Tradycje polskie”

Trzeba jednak przyznać, że panowie z Neo-Nówki nie lubią zastoju. Ledwo wrócili z trasy na XX-lecie, a już planują następną. „Tradycje polskie” – bo tak nazywa się nowy program – to bez wątpienia będzie naprawdę udany wieczór z humorem na najwyższym poziomie!

Neo-Nówka już od ponad dwudziestu lat udowadnia, że można śmiać się ze wszystkiego. Niejednokrotnie panowie łamali tabu i sięgali po tematy, które niektórym mogą się wydawać niewygodne lub zakazane w przestrzeni kabaretowej.

Ale czy rzeczywiście jest tak, że tradycje w narodzie to rzecz święta? Bez wątpienia, na widzów i widzki czeka duża dawka dobrego humoru i świetnych żartów. Sprawdźcie, co przygotowali panowie, wybierając się na „Tradycje polskie”. Sprzedaż właśnie wystartowała, więc nie zwlekaj i zarezerwuj bilety na Kabaret Neo-Nówka!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.