Roman Żurek z Kabaretu Neo-Nówka

Bio

Z wykształcenia nauczyciel, ale z pasji i zamiłowania ikona polskiej sceny kabaretowej. Roman Żurek to założyciel grupy Neo-Nówka, a najszerzej znany jest ze swoich kreacji Pani Janiny, Wandzi i Mietka Paciaciaka.

Roman Żurek urodził się 11 sierpnia 1975 roku, ale swoje prawdziwe życie rozpoczął na studiach we Wrocławiu. Tam założył kabaret Neo-Nówka, w którym aktualnie współtworzy skecze z Michałem Gawlińskim i Radosławem Bieleckim. Ukończył studia historyczne oraz półroczną szkołę podchorążych. W latach 2002–2006 pracował jako nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu i w Gimnazjum Gminnym w Sobótce, niedaleko Wrocławia. W 2011 roku razem ze składem swojego kabaretu został ambasadorem Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Słynna trasa grupy zatytułowana "Żywot Mariana" cieszyła się ogromną sympatią publiczności w całej Polsce. Program nie ominął żadnego ważnego miasta.

Na 20 jubileusz Neo-Nówki Roman Żurek razem z kabaretem zaplanował prawdziwą ucztę dla fanów. Panowie zaprezentowali w 2022 nowy program z okazji 20-lecia działalności. Z tej okazji na scenie pojawiły się nowe skecze, które zaskoczyly nie tylko formą tekstową, ale także rozmachem treści. Publiczność mogłą oglądać kultowe postacie, takie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał zespół Żarówki.

NOWY PROGRAM NEO-NÓWKI PT. „TRADYCJE POLSKIE” JUŻ W 2023 ROKU

Latem 2023 zespół zaprezentuje najnowszy program, który weźmie na warsztat polskie tradycje. Czy dla Kabaretu istnieją jakiekolwiek świętości, czy żartować można o wszystkim? O tym będziemy mogli przekonać się już wkrótce.

Sprawdź repertuar występów Kabaretu Neo-Nówka i zarezerwuj bilety na „Tradycje polskie”.

Roman Żurek: Stand-up z premierowym programem „Tapioka”

Roman Żurek debiutuje na scenie stand-upowej! Jego pierwszy, solowy program „Tapioka” zabierze widzów w świat doskonałej komedii i momentów przemyśleń. Przygotujcie się na mnóstwo śmiechu, trafne obserwacje i opowieści z dystansem do siebie.

Roman Żurek z Kabaretu Neo-Nówka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.