Artysta

Roman Żurek z Kabaretu Neo-Nówka

Bio

Z wykształcenia nauczyciel, ale z pasji i zamiłowania ikona polskiej sceny kabaretowej. Roman Żurek to założyciel grupy Neo-Nówka, a najszerzej znany jest ze swoich kreacji Pani Janiny, Wandzi i Mietka Paciaciaka.

Roman Żurek urodził się 11 sierpnia 1975 roku, ale swoje prawdziwe życie rozpoczął na studiach we Wrocławiu. Tam założył kabaret Neo-Nówka, w którym aktualnie współtworzy skecze z Michałem Gawlińskim i Radosławem Bieleckim. Ukończył studia historyczne oraz półroczną szkołę podchorążych. W latach 2002–2006 pracował jako nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu i w Gimnazjum Gminnym w Sobótce, niedaleko Wrocławia. W 2011 roku razem ze składem swojego kabaretu został ambasadorem Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Ostatnia trasa grupy zatytułowana "Żywot Mariana" cieszyła się ogromną sympatią publiczności w całej Polsce. Nowy program, który zaprezentują w tym roku, nie ominie żadnego ważnego miasta. Sprawdź gdzie pojawi się kabaret Neo-Nówka na letniej trasie 2021.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka – nowy program

Na swój jubileusz Roman Żurek razem z kabaretem Neo-Nówka zaplanował prawdziwą ucztę dla fanów. Panowie zaprezentują nowy program z okazji 20-lecia działalności. Z tej okazji na scenie pojawią się nowe skecze, które zaskoczą nie tylko formą tekstową, ale także rozmachem treści. Pojawią się kultowe postacie, takie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. O wspaniałą oprawę muzyczną zadba zespół Żarówki.

Bilety

31.07.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
26.08.2022
19:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr w Kołobrzegu Kołobrzeg
06.08.2022
20:00
Kabaret Neo-Nówka - 20-lecie
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.