Blog

Kabaret Neo-Nówka bez cenzury – czy twórcy trafią do nieba?

Aleksandra Malich
Większość amatorów i amatorek polskich kabaretów i skeczów, z pewnością zna artystów kabaretowych z Neo-Nówki. Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto choć raz w swoim życiu nie usłyszał kultowych tekstów „Bogu, wal do sznura”, „folia, parówka, folia, parówka, parówka, parówka – dwie bez folii poszły”, czy nie widział znanych polityków polskiej areny politycznej w wersji punkowej. Te obrazy pochodzą ze skeczów, która napisał wrocławski Kabaret Neo-Nówka.

Nowy program Kabaretu Neo-Nówka – powrót do tego, co najlepsze

Polskie kabarety przygotowały dużo nowych programów w 2023 roku. Jednym z nich jest Kabaret Neo-Nówka. Grupa została założona w 2000 roku we Wrocławiu. Najnowszy program grupy Neo-Nówka, pt. "Tradycje polskie" to powrót do humoru, który od lat bawi polską publiczność!

Kabaret Neo-Nówka po raz kolejny zafunduje nam bezkompromisowe podejście do tematów ważnych. Czym jest tradycja w narodzie? I czy można z niej żartować? Tego dowiemy się na występach w 2023 roku!

"Niebo" – najpopularniejszy skecz Kabaretu Neo-Nówka

Wariantów „Nieba” powstało prawdopodobnie tyle, ile razy artyści Neo-Nówki go grali. Jednak są punkty stałe – Radosław Bielecki wciela się w Boga, Michał Gawliński w skrybę, natomiast Roman Żurek jest świętym Piotrem i „lekko” podchmielonym Luckiem (czyli Lucyferem). W nawiązaniu do tego kultowego skeczu Neo-Nówki – ukazała się książka pod tytułem „Neo-Nówka. Schody do nieba”, czyli wywiad rzeka przeprowadzony z kabaretem przez Krzysztofa Pyzię. Opisano w nim kulisy powstania „Nieba”, a także informacje o powstawaniu postaci Wandzi czy tworzeniu historii państwa Paciaciaków. Pojawiają się także najlepsze skecze Neo-Nówki w wersji do przeczytania.

Wigilia, Stypa i Uchodźcy – Kabaret, który lubi szokować

Nie samym „Niebem” człowiek żyje. Spod ręki artystów wyszło wiele wspaniałych skeczy. Zaliczyć do nich można chociażby utwór-skecz „Stypa” o Tobiaszku (w którego wciela się Radosław Bielecki), który opowiada o… własnym pogrzebie i tytułowej stypie, jak o weselu czy urodzinach. Skecz, z dużym przymrużeniem oka i charakterystycznym dla Neo-Nówki wyolbrzymieniem przywar, opisuje polskie zwyczaje.

Jeśli chodzi o szokujące skecze, to należałoby wymienić tutaj przygodę „Uchodźców z Dubaju”, czyli Mietka i Cześka (Roman Żurek i Michał Gawliński). Kabareciarze podają się za uchodźców urodzonych w mieście Dubaj („DubaJU”), próbujących zdobyć pieniądze na alkohol.

W tym zestawieniu nie mogło również zabraknąć jednego z najnowszych skeczów, czyli „Wigilii” – „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta, Cola napoczęta, Cola napoczęta”. W tej odsłonie artyści Neo-Nówki piętnują największe wady Polek i Polaków. Pokazują również, że nie warto jest tracić czasu na spory polityczne. Paweł (Roman Żurek) i jego ojciec (Radosław Bielecki) reprezentują dwa skrajne obozy polityczne. Młodszy jest wyborcą PO, a starszy należy do elektoratu PiS. Jedynie dziadek (Michał Gawliński) – choć przez cały skecz wydaje się oderwany od rzeczywistości – przy awanturze dzieci zachowuje zdrowy rozsądek.

Występy Kabaretu Neo-Nówka w 2023 – gdzie kupić bilety?

Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki, czyli członkowie i twórcy kabaretu Neo-Nówka gwarantują zabawę i humor na najwyższym poziomie. Ich występ to za każdym razem wydarzenie niepowtarzalne. Artyści ze swojej strony gwarantują wyjątkowy, niesztampowy wieczór. To po prostu trzeba zobaczyć na żywo!

Właśnie, skoro trzeba to zobaczyć, to warto wiedzieć gdzie grają artyści i gdzie można zakupić bilety. Odpowiedź jest bardzo prosta. Możecie kupić bilety na Kabaret Neo-Nówka: Tradycje Polskie na naszej stronie. Pamiętajcie by zabrać ze sobą bliskich i uśmiechy na twarzach! Do zobaczenia!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.