Blog

Boeing Boeing – słynna komedia wraca w 2022

Asia Tarasińska
Są tytuły, które budzą nasze najlepsze wspomnienia. I tak jak „Kevin sam w domu” oglądany w czasie Bożego Narodzenia – nigdy się nie nudzą! Spektakl „Boeing Boeing” zabierze Was w przestworza życia miłosnego. To sztuka, która niezmiennie bawi widzów na całym świecie od ponad 60 lat! Co decyduje o jej aktualności? Przekonajcie się sami!

Boeing Boeing –komedia, która bawi od niemal 60 lat

Narzeczona stewardessa – tylko pozazdrościć! Trzy narzeczone stewardessy? To niemożliwe! A jednak. Główny bohater spektaklu „Boeing Boeing” jest związany z trzema kobietami. Każda myśli, że jest tą jedyną wyjątkową. Maks ma doskonale opracowany grafik spotkań według rozkładu lotów każdej wybranki. To pozwala mu spędzić z każdą odpowiednią ilość czasu bez podejrzeń.

Główny bohater przedstawienia w reżyserii Marcela Wiercichowskiego nie potrafi zrezygnować z ani jednej relacji. Maks darzy narzeczone głębokim uczuciem. Każda z nich jest inna – pochodzą z różnych krajów, lubią odmienne kuchnie, różni je uroda. Nie jest w stanie uczciwie przyznać się do wszystkich relacji. Zachłannie czerpie korzyści z trzech związków.

Pewnego dnia grafik Maksa się rozpada. Zmieniono rozkład lotów i nagle narzeczone pukają do jego drzwi w tym samym momencie. W tarapatach starają się pomóc zazdrosny przyjaciel i służąca, która z niepokojem przygląda się działaniom głównego bohatera. Przyjaciel Maksa nie rozumie, że z żadną z narzeczonych nie chce się tak naprawdę ożenić. Służąca podśmiewa się z biegającego w gorączce mężczyzny.

Główny bohater próbował uniknąć nudy w życiu miłosnym, ale czy wyjdzie mu to na dobre? Okazuje się, że związki na odległość to ryzykowny krok. Dla obu stron.

Sztuka „Boeing Boeing” była wielokrotnie wystawiana przez polskich reżyserów. Już od 1964 roku pojawiała się na deskach teatralnych. Wyreżyserowała ją m.in. Natalia Szydłowska, Stefania Waldenowa, Alojzy Nowak, Giovanny Castellanos czy Witold Mazurkiewicz.

Marc Camoletti – geniusz komedii teatralnej

Pewnie zastanawiacie się kim jest Marc Camoletti i jakie znaczenie ma dla spektaklu. Już spieszymy z odpowiedzią! To autor sztuki „Boeing Boeing”. Ten francuski dramatopisarz jest absolutnym mistrzem w twórczości komediowej. Jednak nic nie zapowiadało, że zajmie się kreowaniem świata literackiego pełnego śmiechu. Rodzina chciała, aby został architektem, ale nie miał do tego predyspozycji. Swoich sił próbował także jako malarz. Niestety ta praca nie przyniosła mu większych sukcesów. Wtedy postanowił zająć się pisaniem.

Pierwszy utwór Camolettiego pochodzi z 1958 roku. Dwa lata później napisał sztukę „Boeing Boeing”, która czasem po polsku tłumaczona jest jako „Latające narzeczone”. Tytuł doczekał się nawet filmowej realizacji przez Paramount Pictures. Jak podaje Encyklopedia Teatru Polskiego w krótkiej biografii dramatopisarza:

„W 1991 roku w Księdze Rekordów Guinessa odnotowano 17 500 wystawień komedii”. Chodzi oczywiście o „Boeing Boeing”. Ta liczba robi wrażenie! Ciekawe ile razy od 1991 roku do dzisiaj wystawiono tą sztukę. Ktoś chce policzyć?

Kto zagra w „Boeing Boeing”?

W roli Maksa, głównego bohatera, zobaczymy Mikołaja Roznerskiego. W rolach narzeczonych stewardess trzy piękne aktorki młodego pokolenia: Karolina Chapko, Anna Jarosik oraz Adriana Kalska. Służącą zagra niezastąpiona Elżbieta Jarosik. W rolę przyjaciela podniebnego amanta wcieli się Michał Meyer. W tej roli czasem pojawia się na scenie Bogusław Kudłek.

Mikołaj Roznerski – aktor od ról przystojniaków

Mikołaj Roznerski doskonale radzi sobie z postaciami ze skomplikowanym życiem miłosnym. Zarówno na ekranie, jak i w teatrze. W serialu „M jak miłość” jego związki to mieszanka szczerego uczucia, czułości i gwałtowności bohatera. Gra tam u boku Adriany Kalskiej.

Mikołaj Roznerski doskonale odnajduje się w komediach teatralnych. Zagrał w przedstawieniu „Dwoje na huśtawce” u boku Anny Dereszowskiej oraz „Pikantni” jako sceniczny partner Anny Muchy.

Bilety do teatru na Boeing Boeing

Tego spektaklu absolutnie nie można przegapić! Możecie przenieść się w różne zakątki świata wraz z bohaterami spektaklu bez kupowania drogich biletów lotniczych. Osoby z lękiem wysokości nie muszą się bać. Widzowie obserwują bieg wydarzeń z wygodnych foteli teatralnych. Chociaż będą emocjonalne turbulencje, stewardessy nie rozkażą Wam zapiąć pasów.

Gdzie dotrze lot ze spektaklem „Boeing Boeing”? Do Bydgoszczy, Wrocławia i Kielc. Niewykluczone, że pojawiają się nowe kierunki na mapie. Bilety do teatru znajdziecie na stronie internetowej Adria-Art. Kupujcie i wejdźcie razem z nami na pokład.

Boeing Boeing – słynna komedia wraca do teatru w 2022

Boeing Boeing to komedia teatralna, w której zagrają Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska. Bilety do teatru znajdziecie na stronie Adria-Art.

Bilety

30.06.2024
17:00
Teatr Muzyczny Łódź
Obsada
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Milena Suszyńska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Milena Suszyńska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko
13.10.2024
15:00
Centrum Tradycji Hutnictwa Ostrowiec Świętokrzyski
Obsada
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Adriana Kalska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Adriana Kalska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko
13.10.2024
18:15
Centrum Tradycji Hutnictwa Ostrowiec Świętokrzyski
Obsada
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Adriana Kalska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko
Obsada: Mikołaj Roznerski, Elżbieta Jarosik, Adriana Kalska, Bogusław Kudłek, Anna Jarosik, Karolina Chapko

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.