Giżycko, Olsztyn, Ostróda, Tarnów, Tczew, Elbląg oraz Bydgoszcz. Te miasta latem odwiedzi Kabaret Moralnego Niepokoju. Panowie przedstawią publiczności swój najnowszy program „Tego jeszcze nie grali”. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia skeczów, których nie było jeszcze w telewizji. Członkowie kabaretu zapowiadają, że tym razem będzie bez polityki, ale za to z humorem i o trudach dnia codziennego. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich – jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować, próbując wybrać restaurację na obiad? Jak ratować syna przed niechybną pałą z matematyki? I co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami? Odpowiedzi poznacie jeszcze w te wakacje.
Robert Górski i „Państwo z kartonu” – humor w kwarantannie
Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski jest autorem większości tekstów wystawianych przez grupę. Nawet w trakcie trwającej niedawno kwarantanny nie próżnował. Wspólnie ze swoją żoną opublikował na YouTubie serial „Państwo z kartonu”.
Napisałem najpierw program Kabaretu Moralnego Niepokoju, a potem napisałem serial „Państwo z kartonu”, w którym występujemy oboje, ja i moja żona, a czasami także nasza córka – mówił Robert Górski w „Dzień Dobry TVN”.
Serial opowiada o zabawnych perypetiach małżeńskich i jest dostępny na kanale YouTubie. To jednak tylko przedsmak tego, co zobaczycie na scenie!
„Ucho Prezesa”, czyli polityka w wydaniu Kabaretu Moralnego Niepokoju
Zarówno nowy program, jak i wspomniany serial to dla komików Kabaretu Moralnego Niepokoju oddech od polityki. Taka przerwa była im potrzebna po tym, jak dużą sławę przyniósł grupie serial komediowo-polityczny „Ucho Prezesa”. To satyra, która opowiada o prezesie i bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. W serialu pojawia się wiele znanych osobistości z życia politycznego, ale – co ciekawe – ani razu nie padają nazwiska bohaterów.
Na pomysł stworzenia serialu wpadł Robert Górski, który został odtwórcą głównej roli. Wszystkie odcinki emitowane od 2017 do 2019 roku były rozgrywane w gabinecie prezesa, przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. – Zrobiliśmy, co do nas należało, opisaliśmy wszystkie rzeczy godne opisania; opisaliśmy politykę z różnych stron. Gdyby to był program satyryczny, telewizyjny, na żywo, cotygodniowy, to robiłbym go pewnie do tej pory. No, bo ciągle pojawiają się jakieś nowe rzeczy, nowe afery, nowe postaci – mówił Robert Górski w wywiadzie dla „Polska The Times”. Na podstawie produkcji wideo powstał spektakl komediowy Ucho Prezesa. Na podstawie filmu powstała także książka – wywiad rzeka z Robertem Górskim pt. „Jak zostałem prezesem”.
Kabaret Moralnego Niepokoju – jak to się zaczęło?
Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ich pierwszy program, pt. „Królewna, Rycerz i Smok”, miał premierę w jednej z sal uniwersytetu. Dzisiaj w skład kabaretu wchodzą: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski i Rafał Zbieć.
Kabaret zyskał popularność dzięki błyskotliwym tekstom Górskiego. Doczekał się także programu satyrycznego „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, emitowanego w Telewizji Polskiej. Kabaret przez wszystkie lata swojej działalności skupia się przede wszystkim na sprawach społecznych i absurdach życia społecznego. Nie stroni również od polityki. Do najpopularniejszych programów Kabaretu Moralnego Niepokoju zaliczyć można m.in. „Czarny kot”, „A miało być tak pięknie” czy „Jerzyk dzisiaj nie pije”.
Komentarze