Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Mikołaj Roznerski

Bio

Mikołaj Roznerski to jeden z najpopularniejszych aktorów serialowych. Szczególny sukces przyniosła mu rola Marcina Chodakowskiego w serialu M jak miłość, za którą już trzykrotnie, rok po roku, otrzymał Telekamerę dla najlepszego aktora.

Urodził się w 1983 roku we Wrocławiu, a dorastał w Rolantowicach. Teatrem zainteresował się w liceum. W 2008 roku ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na wydziale lalkarskim. Już pod koniec studiów, w 2007 roku, rozpoczął współpracę z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym występował nieprzerwanie do 2011 roku. W 2009 otrzymał nagrodę im. Andrzeja Nardellego za rolę Piotra w spektaklu Widnokrąg w reżyserii Bogdana Toszy.

W 2011 roku Mikołaj Roznerski przeniósł się do Warszawy – otrzymał tam rolę w serialu M jak miłość. Aktor wcielił się w postać Marcina Chodakowskiego, boksera o lekkich obyczajach, który żyje na garnuszku zamożnych kobiet. Początkowo miała być to niewielka rola, ale jej popularność sprawiła, że Marcin Chodakowski stał się jedną z ważniejszych postaci serialowych. Wkrótce w serialu pojawił się brat Marcina – Aleksander, którego zagrał Maurycy Popiel. Po wielu perypetiach postać Mikołaja Roznerskiego spotyka swoją przyszłą żonę – Izę, czyli Adrianę Kalską.

Pikantni i Dwoje na huśtawce

Choć obecnie Mikołaj Roznerski rozwija się przede wszystkim w produkcjach telewizyjnych, to wciąż występuje na deskach teatru, dzięki czemu możemy podziwiać jego talent na żywo. Jedną z takich produkcji jest komedia romantyczna Dwoje na huśtawce, w której gra u boku Anny Dereszowskiej. Ona – tancerka, on – prawnik. Spotykają się w krytycznym momencie swojego życia, pośród silnych emocjonalnych zwrotów i wahań, zupełnie jak na tytułowej huśtawce. To opowieść o tęsknocie, miłości i poszukiwaniach własnej ścieżki wśród życiowych dylematów. Pełnej wzruszeń historii cały czas towarzyszy dobry humor. Mikołaj Roznerski występował także w sztuce Pikantni jako partner Bei (w tej roli Anna Mucha) znużony obecną sytuacją w związku.

W wolnej chwili Mikołaj Roznerski zajmuje się renowacją starych mebli. Od kilku lat próbuje swoich sił w dubbingu – w bajce Patryk podkładał głos Oliverowi, natomiast w Czarownicy 2 – ożywiał postać Borry.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.