Artysta

Mikołaj Roznerski

Bio

Mikołaj Roznerski to jeden z najpopularniejszych aktorów serialowych. Szczególny sukces przyniosła mu rola Marcina Chodakowskiego w serialu „M jak miłość”, za którą już trzykrotnie, rok po roku, otrzymał Telekamerę dla najlepszego aktora.

Urodził się w 1983 roku we Wrocławiu, a dorastał w Rolantowicach. Teatrem zainteresował się w liceum. W 2008 roku ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na wydziale lalkarskim. Już pod koniec studiów, w 2007 roku, rozpoczął współpracę z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym występował nieprzerwanie do 2011 roku. W 2009 otrzymał nagrodę im. Andrzeja Nardellego za rolę Piotra w spektaklu „Widnokrąg” w reżyserii Bogdana Toszy.

W 2011 roku Mikołaj Roznerski przeniósł się do Warszawy – otrzymał tam rolę w serialu „M jak miłość”. Aktor wcielił się w postać Marcina Chodakowskiego, boksera o lekkich obyczajach, który żyje na garnuszku zamożnych kobiet. Początkowo miała być to niewielka rola, ale jej popularność sprawiła, że Marcin Chodakowski stał się jedną z ważniejszych postaci serialowych. Wkrótce w serialu pojawił się brat Marcina – Aleksander, którego zagrał Maurycy Popiel. Po wielu perypetiach postać Mikołaja Roznerskiego spotyka swoją przyszłą żonę – Izę, czyli Adrianę Kalską.

„Pikantni”, „Boeing Boeing” i „Dwoje na huśtawce”

Choć obecnie Mikołaj Roznerski rozwija się przede wszystkim w produkcjach telewizyjnych, to wciąż występuje na deskach teatru, dzięki czemu możemy podziwiać jego talent na żywo. Jedną z takich produkcji jest komedia romantyczna Dwoje na huśtawce, w której gra u boku Anny Dereszowskiej. Aktor wciela się także w głównego bohatera w absolutnym hicie teatralnyn - Boeing Boeing, gdzie stara się utrzymać w niewiedzy o sobie nawzajem wszystkie trzy narzeczone naraz.

Mikołaj Roznerski występował także w sztuce Pikantni jako partner Bei (w tej roli Anna Mucha) znużony obecną sytuacją w związku.

W wolnej chwili Mikołaj Roznerski zajmuje się renowacją starych mebli. Od kilku lat próbuje swoich sił w dubbingu – w bajce „Patryk” podkładał głos Oliverowi, natomiast w „Czarownicy 2” – ożywiał postać Borry.

Bilety

Mikołaj Roznerski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.