Blog

„Boeing Boeing” – polska scena kocha Marca Camolettiego

Asia Tarasińska
Marc Camoletti, jeden z najpopularniejszych dramatopisarzy komediowych, w 1960 roku opublikował sztukę „Boeing Boeing”. Ta francuska farsa została przetłumaczona na język polski przez Henryka Rostworowskiego. W 2009 roku sztuka doczekała się nowego przekładu. Tego zadania podjął się Bartosz Wierzbięta. Jak radzą sobie z tekstem w nowym tłumaczeniu współcześni reżyserzy? Zobaczcie sami!

„Boeing Boeing” - komediowy hit z Mikołajem Roznerskim w roli głównej

Widzowie Adria Art będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Boeing Boeing” w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie! W rolę niezdecydowanego narzeczonego wciela się Mikołaj Roznerski. Aktor dobrze odnajduje się w rolach mężczyzn w skomplikowanych związkach. Jego bohater jest pewny siebie i ufa, że dobry plan jest receptą na wszystko. Czy miłość też można zaplanować? Jeśli kocha się aż trzy kobiety na raz, to chyba nie ma innego wyjścia.

Akcja „Boeing Boeing” z początku nie wskazuje, że szykuje się nagły zwrot wydarzeń. Wydaje się, że Maks to zawodowy podrywacz, któremu nic nie grozi. Unika wad poligamii, a dostaje wszystkie jej zalety. Utopia, idylla – macie jeszcze jakieś skojarzenia?

W pewnym momencie życie uczuciowe Maksa, podporządkowane międzynarodowemu rozkładowi lotów, zaczyna przypominać skomplikowaną grę. Którą narzeczoną najpierw schować w szafie? Zmiana rozkładu sprawia, że wszystkie trzy w tym samym momencie zjawiają się w eleganckim mieszkaniu bohatera. W skomplikowane relacje Maksa zostaje wciągnięty jego kolega. Zajmuje kobiety rozmową, próbuje żartować i opowiadać o sobie. Niestety - pomoc jednej osoby to za mało! Wokół całego zamieszania krząta się również gosposia. Czy uda się zapobiec katastrofie?

W rolach pięknych stewardess występują Karolina Chapko, Anna Jarosik oraz Adriana Kalska. Ciekawską gosposię zagra Elżbieta Jarosik, a nieśmiałego kolegę Michał Meyer/ Bogusław Kudłek.

„Boeing Boeing” - odleć ze śmiechu z Teatrem Buffo

Warszawski Teatr Buffo w 2009 roku zrealizował spektakl „Boeing Boeing” z równie doborową obsadą. Na scenie pojawił się Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Olga Bołądź, Dominika Figurska, Magdalena Boczarska i Cezary Kosiński. Część aktorów jest Wam dobrze znana! Szymon Bobrowski zagrał w takich spektaklach, jak „Dobrze się kłamie”, „Imię” i „Ludzie inteligentni”. Z kolei Rafał Królikowski wciela się w specyficznego pacjenta w „Nerwicy natręctw”. Olgę Bołądź i Magdalenę Boczarską oglądać można natomiast w przedstawieniu pt. „Pozytywni”.

boeing boeing spektakl

Wróćmy jeszcze na pokład samolotu pełnego miłości! Reżyserzy i scenarzyści często pozwalają sobie na zmianę imion i miejsc zamieszkania stewardess.To sprawia, że każda realizacja jest wyjątkowa. Mamy więc Polkę Jolę, Amerykankę Janet i Niemkę Johannę. Pierwsza z nich uwielbia pierogi z jagodami, druga naleśniki z bekonem, a trzecia sałatkę ziemniaczaną. To nie jedyne różnice. W końcu Maks kocha je, bo każda jest jedyna w swoim rodzaju!

W programie do spektaklu aktorzy podpisani są jako załoga, zaś twórcy jako konstruktorzy. Ciekawy chwyt!

Odlotowe narzeczone z Krakowa w "Boeing Boeing"

Komedia teatralna jakiej potrzeba każdemu widzowi! „Boeing Boeing – Odlotowe narzeczone” w reżyserii Pawła Pitery zaprasza na pokład krakowskiego Teatru Bagatela. Dodatkowych emocji dostarcza podwójna obsada spektaklu. Nigdy nie wiecie, na który skład aktorski akurat traficie. Maksa gra Adam Szarek lub Marek Kałużyński. Kolegę głównego bohatera interpretuje Michał Kościuk bądź Marcel Wiercichowski.

boeing boeing teatr bilety

W krakowskiej wersji spektaklu w stewardessy wcielają się Aleksandra Godlewska/ Magdalena Walach, Małgorzata Piskorz/Izabela Kubrak oraz Kamila Pieńkos/Karolina Chapko.

Bilety na spektakl "Boeing Boeing" 2023

Bilety na spektakl „Boeing Boeing” znajdziecie w naszym repertuarze teatralnym. 2023 rok przyniesie Wam duży wybór wśród teatralnych propozycji. Sprawdźcie sami! 

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.