Artysta

Karolina Chapko

Bio

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na uczelni prowadziła zajęcia z wiersza. Jeździ konno i mówi w wielu językach – zna angielski, hiszpański, rosyjski i niemiecki. Znana szerszej publiczności dzięki serialowym rolom – na małym ekranie pojawiła się w „M jak miłość”, „Barwach szczęścia”, „Koronie królów”.

Karolina Chapko na co dzień gra w dwóch krakowskich teatrach – Teatrze Bagatela i Teatrze STU. W Bagateli występuje w kilku spektaklach – „Pomoc domowa”, „Wieczór kawalerski” czy „Lot nad kukułczym gniazdem”. W 2007 roku do współpracy w Teatrze STU zaprosił ją Krzysztof Jasiński. Aktorka zagrała tam w adaptacji „Biesów” Fiodora Dostojewskiego. W 2008 roku pojawiła się w realizacji Teatru Telewizji „Szkoła żon” w reżyserii Jerzego Stuhra. Karolina Chapko ma trzy siostry. Z Pauliną, siostrą bliźniaczką, zagrała w filmie „Oszukane”, który jest oparty na prawdziwej historii. Na wielkim ekranie pojawiła się także w innych produkcjach. Swoje postaci stworzyła w filmach „Yuma”, „Korowód” i „Lekcje pana Kuki”.

Karolina Chapko w teatrze – spektakl komediowy „Boeing Boeing”

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć Karolinę Chapko na żywo w spektaklu „Boeing Boeing” w reżyserii Marcela Wiercichowskiego. W komedii pełnej zwrotów akcji gra jedną z trzech pięknych stewardess. „Boeing Boeing” z Mikołajem Roznerskim w roli głównej to teatralny lot z atrakcjami. Nie będzie turbulencji, ale pojawią się niekontrolowane wybuchy… śmiechu! Jeden mężczyzna i trzy ukochane. Niemożliwe? Podobno jak ma się doskonały plan – można wszystko. Ale nawet doskonały plan nie przewidzi wszystkich niespodzianek...

Karolina Chapko - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.