Teatr Ziemi Rybnickiej

Opis

Teatr Ziemi Rybnickiej działa od 4 grudnia 1964 roku. Jest jedną z największych instytucji kultury w województwie śląskim. Projekt modernistycznego budynku w latach 50. wykonali wybitni polscy architekci – Jerzy Gottfried, Henryk Buszko oraz Aleksander Franta. Gmach zmodernizowano w 2006 roku. TZR to miejsce, które spełnia wiele funkcji i może poszczycić się bogatą ofertą kulturalną.

Teatr Ziemi Rybnickiej jest „organizatorem lub współorganizatorem ważnych wydarzeń artystycznych o zasięgu nie tylko miejskim, ale również regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym”. Instytucja przyczynia się do rozwoju życia kulturalnego na szeroką skalę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnorodnych grup odbiorców. Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej odbywają się spektakle teatralne, pokazy filmów, koncerty, wydarzenia dla dzieci oraz występy kabaretowe. Sala widowiskowa wyposażona jest w 650 miejsc. Instytucja posiada również salę kameralną, salę baletową, scenę plenerową (Park nad Nacyną) oraz dwie galerie.

Teatr Ziemi Rybnickiej – adres, parking, bilety, repertuar

Teatr Ziemi Rybnickiej znajduje się przy placu Teatralnym im. Kazimierza Kutza 1 w Rybniku. Przed udaniem się do teatru na spektakl, koncert bądź występ kabaretowy można zajrzeć na rybnicki rynek, znajdujący się pięć minut drogi pieszo od instytucji. Schody prowadzące do budynku otaczają rabaty z kolorowymi kwiatami oraz fontanny.

Parking przy Teatrze Ziemi Rybnickiej ma niewiele miejsc postojowych, ale instytucja opracowała dla zmotoryzowanych uczestników wydarzeń kulturalnych specjalną mapkę z parkingami znajdującymi się w promieniu 500 metrów od teatru.

Repertuar na 2022 i 2023 oraz bilety na wydarzenia odbywające się w Teatrze Ziemi Rybnickiej są dostępne na naszej stronie. Sprawdź, jakie spektakle teatralne i koncerty odbywają się w Rybiku, aby zaplanować atrakcje na weekendy!

Bilety

30.06.2024
17:00
Najdroższy - spektakl komediowy
Teatr Ziemi Rybnickiej Rybnik

Adres

Teatr Ziemi Rybnickiej
Plac Teatralny im. Kazimierza Kutza 1
44-200 Rybnik

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.