Planetarium Wenus w Zielonej Górze

Opis

Choć nazwa miejsca wskazuje na moc wrażeń astronomicznych, to zielonogórskie Planetarium Wenus gości na swojej scenie także koncerty i spektakle teatralne! Położone niemal w samym centrum Zielonej Góry Planetarium to unikalny punkt na koncertowej mapie Polski.

Budynek, w którym mieści się obecnie Wenus, został wzniesiony w 1961 roku. Przez 47 lat działało tam jedno z najchętniej odwiedzanych kin w całej Zielonej Górze – mieszkanki i mieszkańcy podkreślają z sentymentem, że przez kilka dekad to miejsce było „naj” – ze względu na największą widownię, największy neon i najlepsze filmy. W roku 2008 kino ostatecznie przegrało walkę z multipleksami, a w roku 2015 natomiast, dokładnie 22 października – dzięki staraniom ówczesnego prezydenta miasta – Janusza Kubickiego – otwarto w jego podwojach Planetarium Wenus.

Głównym elementem Planetarium Wenus jest przepiękna kopuła, pod której prezentowane są filmy w technologii fulldome. Widzowie mają okazję zobaczyć obraz o wysokiej rozdzielczości 4K i kącie widzenia wynoszącym aż 180 stopni.

Planetarium Wenus – wydarzenia, adres

Na niepowtarzalnych wrażeniach pozaziemskich jednak nie koniec. Planetarium, to nie jedyna funkcja Wenus, ale także miejsce przystosowane do prowadzenia konferencji, koncertów i innych wydarzeń artystycznych. Cała sala wyposażona jest w 375 miejsc. Sala jest wyposażona w doskonały system audio pracujący w technologii Dolby Digital 5.1, co daje widzom i widzkom gwarancję niezapomnianych wrażeń.

Planetarium Wenus znajduje się pod adresem ul. Generała Władysława Sikorskiego 10.

Do tej pory mieliśmy przyjemność zorganizować tam koncert zespołu Raz Dwa Trzy„Człowiek czasami serce otworzy”., spektakl Goło i wesoło oraz Porwanie.

Adres

Planetarium Wenus w Zielonej Górze
Generała Władysława Sikorskiego 10
65-454 Zielona góra

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.