Artysta

Paulina Holtz

Bio

Artystka, która ma wiele pasji i talentów, znana większości jako aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Paulina Holtz jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Studiowała również antropologię, etnologię i dziennikarstwo. Kocha sport i literaturę. Od niedawna zajmuje się także fotografią.

Paulina Holtz urodziła się 23 lutego 1977 roku w Warszawie. Jest córką aktorki Joanny ŻółkowskiejSzerszej publiczności znana jest jako odtwórczyni roli Agnieszki Lubicz w serialu „Klan”. Pracowała przy produkcji kilkanaście lat. Na małym ekranie zagrała również w „O mnie się nie martw”, „Osieckiej” i wielu innych serialach. Przez 14 lat była aktorką warszawskiego Teatru Powszechnego, w którym współpracowała z Piotrem Cieplakiem i Anną Augustynowicz. Grała również w Och-Teatrze, Teatrze Polonia i Teatrze Kamienica. W wolnym czasie trenuje strzelectwo, jogę, jeździ na rolkach i wrotkach. Jest certyfikowaną trenerką treningu siłowego. Paulina Holtz jest autorką wystawy fotograficznej „Zwykłe-Niezwykłe, czyli portret kobiecy”, której bohaterką była między innymi Iza Kuna. Aktorka była jedną z uczestniczek cyklu rozmów „Piękni czterdziestoletni”, prowadzonego przez Instytut Teatralny.

PAULINA HOLTZ W TEATRZE – SPEKTAKLE, BILETY

Paulina Holtz gra w spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Roberta Glińskiego. Występuje obok Kacpra Kuszewskiego oraz Joanny Żółkowskiej. To sceniczna opowieść o mężczyźnie zakochanym w muzyce Fryderyka Chopina. W rozwijaniu muzycznej pasji pomaga bohaterowi Pani Pylińska, nauczycielka muzyki, która ma oryginalne metody pracy. Postać grana przez Paulinę Holtz również ma wpływ na zainteresowania głównego bohatera. Rola wymaga od aktorki niezwykłej delikatności i wrażliwości.

Paulinę Holtz można również zobaczyć w spektaklu „Niespodzianka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego. To zaskakująca komedia teatralna warszawskiego Teatru Kamienica, która niespodziankę ma nie tylko w tytule. Paulina Holtz na zmianę z Joanną Liszowską odgrywają główną rolę kobiecą.

Aktorka występuje również w obsadzie komedii „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenki. To komedia o trzech parach prowadzących grę, która przyniesie dużo niespodzianek. Na scenie z Pauliną Holtz występuje m.in. Renata DancewiczIza KunaMagdalena Stużyńska i Rafał Królikowski.

W spektaklu komediowym "Głowa w piasek", nowej produkcji Teatru Polonia, Paulina Holtz doskonale współgra na scenie z Magdaleną Stużyńską i Weroniką Książkiewicz, tworząc niezapomniany trójkąt aktorski.

Bilety

Paulina Holtz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.