Blog

Zapraszamy do teatralnego „SPA, czyli Salonu Ponętnych Alternatyw”

Asia Tarasińska
Drewniane podłogi, ściany, ławy i ozdoby w góralskim stylu. Za oknem piękne widoki na zaśnieżone Tatry. Do tego ogień trzaskający w kominku, a w tle charakterystyczny dźwięk skrzypiec. Witamy w Zakopanem! Bohaterowie nowej komedii teatralnej przyjeżdżają do klimatycznego hotelu prowadzonego przez oryginalnego właściciela. W prowadzeniu tego miejsca pomaga mu szczery i prostolinijny góral. Jeden z gości jest dla nich szczególnie cenny. Kto to taki? Dowiecie się podczas spektaklu komediowego „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”!

Nowy spektakl komediowy – „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”

Spektakl „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” w reżyserii Emiliana Kamińskiego to prawdziwa lawina, chociaż nie tak groźna jak ta śnieżna w górach! Wraz z bohaterami komedii przenosimy się do Zakopanego, do hotelu utrzymanego w góralskim klimacie. I tutaj wszystko ma swój początek. Lawina wydarzeń zaczyna się od przejęzyczenia związanego z podobnie brzmiącymi nazwiskami i małego kłamstwa, które rozwija się w kolejne. Moglibyśmy krzyknąć „kruca fuks!” i łyknąć kapkę mocnej śliwowicy.

Właściciel nastrojowego miejsca z widokiem na Tatry czeka od kilku miesięcy na ważnego gościa. Właśnie od niego zależy przyszłość tego miejsca. Pech chciał, że jego nazwisko jest bardzo podobne do nazwiska innego przyjezdnego. Przez to wszystko ważna persona trafia do pokoju pełnego drobnych usterek, bez obiecanych udogodnień. W tym samym czasie pod jednym adresem meldują się także osoby, których nie chcielibyśmy spotkać podczas wyczekiwanego odpoczynku. To przedstawienie jest prawdziwą komedią omyłek!

Wszystkie kryzysowe sytuacje stara się ratować Góral, zatrudniony w hotelu, ubrany w tradycyjny strój, z ciupagą w dłoni. Częstuje gości śliwowicą, raczy ostrymi żartami i góralskimi przyśpiewkami. Problemy próbuje na bieżąco rozwiązywać również zestresowany właściciel.

W tym spektaklu nie brakuje także miłosnych perypetii. Byłe żony, kochanki, partnerki pragnące tego samego gorącego uczucia co przed laty i mężczyźni próbujący ukryć prawdę.

Emilian Kamiński – reżyser i autor scenariusza

Za scenariusz i reżyserię spektaklu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” odpowiadał Emilian Kamiński, założyciel Teatru Kamienica. Znany aktor w 2009 roku otworzył w Warszawie nową scenę ze starą duszą w zabytkowej kamienicy. Poszukiwania idealnego miejsca trwały wiele lat.

Artysta zadebiutował jako reżyser w 1983 roku. Od tamtego czasu zaadaptował na scenę wiele sztuk, zwłaszcza komediowych. Widzowie szczególnie pokochali takie tytuły jak „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”, „Niespodzianka” oraz „Trzecia młodość Bociana”.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 roku zostawiając po sobie niesamowity dorobek artystyczny i teatr uwielbiany przez widzów, którym obecnie zajmuje się jego żona oraz przyjaciele.

Kto zagra w „Salonie Ponętnych Alternatyw”? Ligienza, Rozenek, Skarga, Holtz, Jamróz

Obsada spektaklu komediowego „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” to szereg znakomitych aktorów i aktorek! Przyjrzyjmy się najpierw roli Piotra Skargi. Do roli w komedii Emiliana Kamińskiego musiał nauczyć się góralskiej gwary. Naszym zdaniem to zadanie aktor wykonał perfekcyjnie. Postać Górala to jedyna postać niedublowana.

SPA Czyli salon ponetnych alternatyw

W postać Olgi wciela się Paulina Holtz, którą doskonale znacie z wielu teatralnych propozycji Adria Art. Aktorka zagrała w przedstawieniach „Pani Pylińska i sekret Chopina”, „Niespodzianka”, „Ludzie inteligentni” oraz „Głowa w piasek”. Rolę Olgi w spektaklu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” wykonuje także Ewa Lorska.

W pozostałych rolach występują Agnieszka Wielgosz oraz Katarzyna Jamróz. Aktorki na zmianę wcielają się w rolę gadatliwej Romy. Ostatnią żeńską postać, czyli Sylwię, kreują na scenie Milena Staszuk oraz Ewa Jakubowicz.

Zestresowany właściciel klimatycznego hotelu w Zakopanem to Hubert, którego odtwarzają Piotr Ligienza oraz Tomasz Bednarek. Przyczyną podenerwowania jest wizyta Stana, ważnego gościa, który może mieć wpływ na przyszłość miejsca. Ta postać odgrywana jest przez Jacka Rozenka lub Norberta Kaczorowskiego. Sporo zamieszania wywoła także Staś, dzięki grze Arkadiusza Janiczka i Rafała Szałajko.

Bilety do teatru – komedia „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” w repertuarze 2024

Najnowszy spektakl komediowy „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw trafił właśnie do teatralnego repertuaru na 2024 rok! Bilety na spektakle oraz informacje o datach, obsadzie i salach czekają na Was w zakładce „Teatr”. Rezerwujcie czas, bo miejsca szybko znikają niczym noclegi w centrum Zakopanego!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.