Sale

Bielskie Centrum Kultury w Bielsku-Białej

Opis

Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej to samorządowa instytucja powstała w 1998 roku. Od ponad 20 lat służy mieszkańcom miasta i okolic jako centrum rozrywki i rozwoju kulturalnego. Obecnie podzielona jest na dwie placówki: Dom Muzyki i Dom Tańca, które ze sobą sąsiadują.

Bielski Dom Muzyki znajduje się w zabytkowej sali koncertowej, w której mieszkańcy miasta już od XIX wieku spotykali się przy okazji koncertów i wytwornych balów. Wnętrze Bielskiego Centrum Kultury robi duże wrażenie pomimo dużego uszczerbku w detalach, jakim upływający czas odcisnął się na sali. Klasycystyczny detal w kremowej kolorystyce zwieńczony jest kasetonowym sufitem z dwoma wielkimi żyrandolami. Sala wyposażona jest w jeden z najnowocześniejszych systemów oświetlenia i nagłośnienia w Polsce.

Wielka rozbudowa Bielskiego Centrum Kultury

W 2017 roku Bielskie Centrum Kultury zostało objęte gruntowną modernizacją. Zmieniona została fasada budynku, a także wnętrze sali oraz aparatura do realizacji dźwięku. Remont trwał dwa lata.

Wraz z końcem remontu do użytku został oddany Dom Tańca. Znajduje się w obiekcie, w którym w przeszłości znajdował się Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Przez ostatnie lata obiekt był wyłączony z użytku ze względu na archaiczny układ funkcjonalno-przestrzenny.

W Domu Muzyki zbudowany został balkon, który zwiększył pojemność sali z 500 do 630 miejsc siedzących.

W 2020 roku mieliśmy okazję wystawić w Bielskim Centrum Kultury „Ludzi inteligentnych”, „Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe” czy spektakl „Pikantni”. Sprawdź aktualny repertuar wydarzeń w Bielsku-Białej.

Na terenie BCK znajduje się parking.

Bilety

02.10.2022
16:00
Ludzie inteligentni
Bielskie Centrum Kultury Bielsko-Biała
02.10.2022
18:30
Ludzie inteligentni
Bielskie Centrum Kultury Bielsko-Biała
03.12.2022
16:00
Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową
Bielskie Centrum Kultury Bielsko-Biała
03.12.2022
19:00
Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową
Bielskie Centrum Kultury Bielsko-Biała

Adres

Bielskie Centrum Kultury w Bielsku-Białej
Słowackiego 2
43-300 Bielsko-Biała

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.