Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Opis

„Dom na szlaku gwiazd” – tak przez lata tytułowany był Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu. Od momentu otwarcia odbyło się w nim ponad 4 tysiące koncertów z udziałem 7,5 miliona widzów i niezliczoną ilością gwiazd muzycznego świata.

Budynek Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu powstał w 1959 roku, więc niedawno obchodził swoje 60-lecie. Instytucja rozpoczęła działalność od zorganizowania tradycyjnej górniczej barbórki, a już rok później na scenie hali widowiskowo-sportowej wystąpił światowej sławy pianista Artur Rubinstein. Jego występ okazał się być dopiero początkiem odwiedzin gwiazd na światowym poziomie. W Zabrzu występowali między innymi Leonard Cohen, Chris de Burgh, B. B. King oraz June Anderson. Jest to również miejsce, w którym odbywa się coroczny cykl koncertów „Serce za serce” organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpiło już wiele niezwykłych polskich osobistości scenicznych, w tym Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Kortez, Artur Rojek, Paweł Domagała, Sylwia Grzeszczak, Krzysztof Zalewski i Krystian Ochman. Dotychczas podziwiać mogliśmy tam również znanych aktorów podczas takich spektakli teatralnych jak „Dobrze się kłamie”, „Pikantni” i „Goło i wesoło”. Oprócz tego na widzów czekają występy ich ulubionych polskich kabaretów, na przykład Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu – repertuar, bilety, parking, adres

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu mieści się przy ulicy gen. Charles’a de Gaulle’a 17. Obok budynku znajduje się bezpłatny parking dla gości obiektu. Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu może poszczycić się jedną z największych widowni w Polsce, ponieważ jest w stanie pomieścić ponad 2000 uczestników jednocześnie. Stanowi jedną z najlepszych technicznie i pod względem bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce. Spektakle i koncerty organizowane w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu oprawione są rewelacyjną akustyką, a widzowie korzystają z komfortowych miejsc siedzących. Sprawdź repertuar wydarzeń w Zabrzu i kup bilety na wybrane przez siebie wydarzenie!

Bilety

16.11.2024
19:00
Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury
Dom Muzyki i Tańca Zabrze

Adres

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Charles’a de Gaulle’a 17
41-800 Zabrze

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.