Artysta

Katarzyna Ankudowicz

Bio

Na koncie ma wiele charakterystycznych ról, za które publiczność ją pokochała. Rozpoznawalność przyniosły jej seriale „Bulionerzy”, „Mamuśki” czy „O mnie się nie martw”, w którym występuje u boku Pawła Domagały. Zarówno na ekranie, jak i na scenie teatralnej imponuje aktorską wszechstronnością, wcielając się w bardzo różnorodne postacie.

Katarzyna Ankudowicz jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w 2004 roku na deskach Teatru Narodowego w Warszawie w roli macochy w „Kopciuchu” w reż. Willa Pomerantza. Na dużym ekranie po raz pierwszy można ją było oglądać w „Dniu świra” w reż. Marka Koterskiego. Grała również w reżyserowanym przez Agnieszkę Holland „Julia wraca do domu”.

W telewizji można ją zobaczyć nie tylko w popularnych serialach, ale też programach rozrywkowych. Była uczestniczką trzeciej edycji Twoja twarz brzmi znajomo oraz współprowadzącą programu „SuperDzieciak”.

Katarzyna Ankudowicz wraz z Grażyną Wolszczak, Lesławem Żurkiem i Mariuszem Szczygłem zaangażowana jest w kampanię #pozywamsmog, w ramach której działają na rzecz polepszenia stanu powietrza w Polsce.

Prywatnie aktorka jest szczęśliwą mamą. W marcu 2020 roku na świat przyszła jej córka – Konstancja. Nową codzienność aktorki śledzić można na instagramowym profilu zdzieckiemnareku.

W jakich spektaklach gra Katarzyna Ankudowicz?

Naszym widzom Katarzyna Ankudowicz znana jest m.in. ze spektaklu Nerwica natręctw, opowiadającego historię sześciorga pacjentów genialnego psychologa, którzy ze względu na nieobecność lekarza zaczynają leczyć się sami. Występuje również w spektaklach Między łóżkami i Kochanie, wróciłem m.in. u boku Artura Barcisia, Katarzyny Skrzyneckiej czy Doroty Choteckiej.

Gdzie wystąpi Katarzyna Ankudowicz? Nowa komedia pt. „My baby, czyli rodzinny biznes”

W 2023 roku aktorka wystąpi w nowej komedii teatralnej „My baby, czyli rodzinny biznes”. Jak zagwarantować sobie duży spadek? To proste - trzeba postarać się o dziecko! W tej zwariowanej komedii obok Katarzyny Ankudowicz zobaczymy m.in. Jarosława Boberka i Michała Koterskiego.

Bilety

Katarzyna Ankudowicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.