Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Blog

„Nerwica Natręctw” – jakie osobowości poznacie w komedii Barcisia?

Aleksandra Malich
Artura Barcisia z pewnością większość z nas kojarzy z roli sympatycznego Tadzia Norka z „Miodowych lat” czy genialnego stratega politycznego Arkadiusza Czerepacha w „Ranczu”. Jednak nie wszyscy wiedzą, że obok kariery aktorskiej – Artur Barciś realizuje się jako reżyser teatralny i filmowy. Jeśli chcecie obejrzeć sztukę w reżyserii tego aktora, koniecznie obejrzyjcie „Nerwicę Natręctw”!

Artur Barciś – aktor i reżyser

Artur Barciś jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi z 1979 roku. Swoją popularność zyskał dzięki jednej z głównych ról w serialu „Miodowe lata”, gdzie grał kanalarza Tadeusza Norka – najlepszego przyjaciela tramwajarza Karola Krawczyka (Cezary Żak). Obu panów łączyła specyficzna relacja i skłonność do „genialnych” pomysłów, okazujących się zawsze klapą. Artur Barciś znany jest także dzięki roli Arkadiusza Czerepacha w serialu „Ranczo”. Wciela się tam w genialnego stratega politycznego kreującego karierą byłego wójta Pawła Kozioła. Uznanie widzów przynoszą aktorowi zarówno role komediowe, jak i w dramatyczne. W kontekście tych drugich, warto wymienić rolę Amosa Harta w spektaklu „Chicago”, postać Stanleya Gardnera w „Mayday” czy rolę Józefa Papkina w „Zemście”.

alt text

Niewiele widzów i widzek wie, że Artur Barciś realizuje się także jako reżyser teatralny i filmowy. Spod jego reżyserskiej ręki wyszły takie dzieła, jak: „Trzy razy Piaf” (2000), „Kofta” (2001), „Taka noc nie powtórzy się nigdy” (2001), „Szaleć nienagannie” (2004), „Kochać” (2012) czy właśnie „Nerwica Natręctw”.

Spektakl Nerwica natręctw – komedia o skomplikowanych osobowościach

Jeśli chcemy dostarczyć sobie i bliskim pokaźną dawkę dobrego humoru, to warto sięgnąć po komedię. A jeśli komedia, to musi być francuska.

„Nerwica Natręctw” to sztuka komediowa autorstwa Laurenta Baffie’go. Spektakl opowiada historię kilkorga pacjentów z różnymi zaburzeniami nerwicowymi, którzy zderzają się ze sobą w poczekalni u genialnego psychiatry.

W poczekalni spotykają się: starszy pan cierpiący na chorobę Touretta, która objawia się niekontrolowanym przeklinaniem, mężczyzna chorujący na arytmomanię, czyli potrzebę przeliczania wszystkiego. Na miejscu czeka na lekarza również kobieta z nozofobią – panicznym strachem przed bakteriami i młoda dziewczyna z palilalią – chorobą, która objawia się powtarzaniem każdego zdania dwukrotnie. Wydawać by się mogło, że to już komplet ciekawego towarzystwa. A jednak! Do grupy dołącza mężczyzna, który panicznie boi się linii i stawania na nich oraz kobieta z tytułową nerwicą natręctw. Ze względu na absencje psychiatry, pacjenci i pacjentki zaczynają leczyć się sami… Co wyjdzie z takiej terapii grupowej?

W lekki i przyjemny dla odbiorcy i odbiorczyni sposób, spektakl opowiada o rodzajach skomplikowanych osobowości. A kiedy te skomplikowane osobowości spotkają się w jednej poczekalni… Na pewno będzie ciekawie! W sztuce występują: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś, Andrzej Zieliński, Rafał Królikowski i Zdzisław Wajdern.

Nerwica Natręctw – bilety

Taki spektakl, w takiej obsadzie trzeba koniecznie zobaczyć! Gdzie i kiedy będzie to możliwe? Najbliższy występ odbędzie się 20 września w Radomiu.

Poznaj resztę miast i zarezerwuj bilety do teatru. Dużo humoru i zabawy gwarantowane!

Wydarzenia

07.01.2022
17:30
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki
07.01.2022
20:15
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki

Komentarze

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.