Artysta

Katarzyna Herman

Bio

Polacy znają ją z wielkich filmowych adaptacji, choć nie unika kameralnych, artystycznych przedsięwzięć, w tym teatralnych. Katarzyna Herman to aktorka o dużym doświadczeniu zawodowym i nieprzeciętnej urodzie, która ponad wszystko w życiu ceni miłość.

Urodziła się w 1971 roku w Mrągowie. W 1994 roku ukończyła PWST w Warszawie i rozpoczęła karierę już w 1996 w filmie dla telewizji Opowieści weekendowe: Urok wszeteczny. Od tamtej pory Katarzyna Herman pojawiała się w wielu produkcjach filmowych, m.in. w serialach Druga szansa u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Rafała Królikowskiego czy w serialu Ślepnąc od świateł na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Aktorka często wciela się w postaci silnych kobiet na wysokim stanowisku, jak we wspomnianej Drugiej szansie czy w serialu Ekipa, w którym wcielała się w szefową gabinetu politycznego premiera.

Jak uratować miłość? Katarzyna Herman w spektaklu Czworo do poprawki

Mimo częstej obecności na ekranach Katarzyna Herman nie unika doświadczenia z teatrem. W 2016 roku aktorka pojawiła się w produkcji z serii Teatroteka: odkrycie Europy, w którym występowała z Katarzyną Maciąg i Katarzyną Warnke. W 2018 roku występowała w debiucie Doroty Androsz pt. Koniec miłości, realizowanym w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, natomiast w Teatrze Polskim w Warszawie premierę z udziałem Katarzyny Herman miał spektakl Uciekła mi przepióreczka na podstawie tekstu Stefana Żeromskiego.

W tej chwili Katarzynę Herman możemy zobaczyć na żywo w wielu spektaklach. Jednym z nich jest sztuka Czworo do poprawki z Piotrem Machalicą, w którym wspólnie starają się uratować miłość z długim stażem. Natomiast w komedii Nerwica natręctw Katarzyna Herman wciela się w postać z nozofobią – lękiem przed zachorowaniem. W spektaklu zobaczymy też m.in. Karolinę Sawkę, Jowitę Budnik i Zdzisława Wardejna.

Bilety

Katarzyna Herman - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.