Tomasz Oświeciński

Bio

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych „mięśniaków” wśród polskich aktorów. Choć nie jest aktorem zawodowym, to zdobył dużą popularność i sporą rzeszę fanów, dzięki swoim występom w popularnych produkcjach takich, jak: „Botox” czy „M jak miłość”.

Tomasz Oświeciński urodził się 6 stycznia 1973 roku w Białymstoku. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 2010 roku, debiutując w roli epizodycznej w serialu „Klan". Następnie, w latach 2015−2021, był członkiem obsady popularnego serialu telewizji TVP2, „M jak miłość", gdzie wcielił się w postać Andrzeja Lisieckiego.

Tomasz Oświeciński – początki kariery aktorskiej, kariera sportowa

Na dużym ekranie zadebiutował w 2012 roku, grając w filmach takich jak „Komisarz Blond i oko sprawiedliwości," oraz „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". W 2014 roku wystąpił jako ochroniarz Rozgłośni w filmie „Służby specjalne" oraz w miniserialu o tym samym tytule. W roku 2015 zagrał w filmie „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Większą rozpoznawalność wśród widzów i widzek zdobył jednak jako odtwórca postaci Marcina „Stacha" Opałki w filmach Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki" i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Poza swoją karierą aktorską, Oświeciński jest również znanym sportowcem. Już od młodych lat trenował judo. 23 grudnia 2017 roku wziął udział w gali KSW 41 w katowickim Spodku, gdzie stoczył swoją debiutancką walkę przeciwko raperowi Popkowi, ostatecznie pokonując go. W swojej drugiej walce, w czerwcu następnego roku, został znokautowany przez bośniackiego kulturystę Erko Juna w pierwszej rundzie.

Poza aktorstwem i sportem, Tomasz Oświeciński pojawił się w programach telewizyjnych, takich jak „Agent – Gwiazdy" w TVN i program kulinarny „Top Chef. Gwiazdy od kuchni" w Polsacie w 2016 roku. W 2020 roku wziął udział w jedenastej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Tomasz Oświeciński w przewrotnej „Prywatnej klinice”

W naszym repertuarze znajdziecie spektakl „Prywatna klinika”, który będzie świetną okazją do zobaczenia Tomasza Oświecińskiego na żywo. To niezwykle zabawna komedia, wciągająca od pierwszej do ostatniej sceny, opowiadająca historię rozwódki z problemami finansowymi i niecodziennymi pomysłami na rozwiązanie ich. Oprócz Oświecińskiego w roli Alka, na scenie pojawią się między innymi Rafał Cieszyński, Wojciech Solarz czy Katarzyna Bujakiewicz.


Wołomin

Szczecin

Poznań

Kraków

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Kraków

Poznań

Szczecin

Wołomin

Tomasz Oświeciński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.