Artysta

Damian Kulec

Bio

Polski aktor serialowy i dubbingowy. Obecnie związany z Teatrem Gudejko w Warszawie. Znany jest między innymi z ról w serialach „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe” i „Korona królów”. Poza tym Damian Kulec użyczył głosu wielu popularnym postaciom, takich jak „Spider-Man: Daleko od domu”, „Zakochany kundel” i „Wiedźmin”.

Damian Kulec Urodził się w 1990 roku w Łodzi – mieście, z którym pozostał związany przez 29 lat. Ukończył tam Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera i zadebiutował na deskach Teatru Powszechnego. Od 2019 roku działa w Warszawie jako aktor Teatru Gudejko. Najbardziej znany jest jednak ze swoich ról serialowych. Od 2021 wciela się w postać Kacpra Nowaczyka w serialu Polsatu „Pierwsza miłość”. Prężnie rozwija się także jego dubbingowa kariera. Damian Kulec podkłada głos do filmów, gier i seriali. Był częścią dubbingowej obsady filmów z wytwórni Marvel Studios i DC Films. Pojawia się w najnowszym filmie pt. „Gorzko, gorzko” Tomasza Koneckiego, reżysera takich hitów jak „Lejdis” i „Testosteron”. W obsadzie znaleźli się również Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Więdłocha i Marcin Perchuć.

„Porwanie” - komedia teatralna w reż. Artura Barcisia

Damian Kulec gra jedną z głównym ról w spektaklu „Porwanie”. Aktor wciela się w nim w synga ministra finansów, który zostaje... porwany! Na scenie z Kulcem występują Artur Barciś, Barbara Kurdej-Szatan i Antoni Pawlicki.

Damian Kulec w teatralnej komedii pt. „Berek, czyli miłość w moherze 2”

Aktora można też zobaczyć w spektaklu „Berek, czyli miłość w moherze 2”. Za reżyserię odpowiada grająca główną rolę Ewa Kasprzyk, a towarzyszą jej Damian Kulec, Daniel Olbrychski i inni.

„Testosteron” - kultowa satyra Andrzeja Saramonowicza

Damian Kulec występuje w najnowszej interpretacji komedii „Testosteron”. 15 lat od premiery filmu te same pytania o męskość wymagają innej odpowiedzi. Bohaterowie spotykają się po niedoszłym ślubie kolegi i rozważają sprawy damsko-męskie. W spektaklu występuję z Kulcem m.in. Michał Meyer i Leszek Lichota.

Bilety

Damian Kulec - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.