NOWOŚĆ! Kup voucher pod choinkę. Kliknij i podaruj najbliższym prezenty pełne emocji.
Wybierz miasto
Blog

20 lat Adria Art. Spektakle, koncerty i kabarety

Anna Stankiewicz-Sztybel
– W czasie spektaklu weszła do nas policja i poprosiła o dłuższą przerwę – wspomina Anna Mucha, aktorka współpracująca z Adria Art. Nasza firma ma już 20 lat! I od ponad dwóch dekad gra dla Państwa spektakle gromadzące komplety publiczności, kabarety bawiące do łez oraz porywające do tańca koncerty. Dziękujemy, że jesteście z nami, i zapraszamy na więcej!

Gramy w małych i dużych miastach. W filharmoniach, teatrach, operach, a latem w amfiteatrach. Obecnie zarządzamy ponad 500 występami rocznie w całej Polsce. A wszystko zaczęło się 20 lat temu w Bydgoszczy, w kinoteatrze Adria.

Kino i kabaret Ani Mru-Mru

20 lat temu Krzysztof Barczewski, student kulturoznawstwa, zaopiekował się kinoteatrem Adria przy ul. Toruńskiej. Na początku wyświetlane były tutaj filmy, później przyszedł czas na teatr.

„Zależy mi na wykreowaniu własnego widza. Repertuar chcę więc wypośrodkować. Obok filmów hitowych grać kino ambitne. Dzięki temu, że Adria ma scenę, można tu zapraszać aktorów, reżyserów, ludzi związanych z filmem” – mówił „Wyborczej” pod koniec 1999 roku szef Adria Art.

Chwilę później kinoteatr Adria zaczęły odwiedzać m.in. kabaret Łowcy.B, Mumio czy Ani Mru-Mru. Dodatkowo rodziców i maluchów zachwyciły wystawiane na scenie bajki Teatru Baj Pomorski z Torunia.

Mucha, Olbrychski i Barciś

I tak to się zaczęło. Adria Art skupiła się na współpracy nie tylko z kabaretami, ale także z aktorami. W kinoteatrze Adria na stałe pojawiały się spektakle m.in. „Pod niemieckimi łóżkami”, „Histerie miłosne”, „Szwedzki stół” czy „Mayday”, które owocowały pełną widownią.

Po Bydgoszczy przyszedł czas na kolejne miasta. Nasze spektakle, koncerty i kabarety organizowaliśmy m.in. w Toruniu, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie i wielu, wielu innych miastach. Wśród osób współpracujących z Adrią pojawiły się takie postaci jak: Ewa Kasprzyk, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski czy Artur Barciś.

alt text

Adria rozwinęła się także koncertowo. Na scenach w całej Polsce wystąpili m.in. Michał Szpak, Paweł Domagała, Krzysztof Zalewski, zespół Raz Dwa Trzy czy Varius Manx.

20 lat jak jeden dzień

Przez ten czas zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie i wprawę w organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki codziennym staraniom gwarantujemy profesjonalne podejście do partnerów biznesowych, artystów i widzów. A co najważniejsze, zbieramy wspomnienia. O niektórych z nich opowiadają gwiazdy na naszym kanale na YouTube.

W czasie spektaklu weszła do nas policja. Poprosiła, byśmy zrobili dłuższą przerwę, bo poszukują jednej z kobiet, która siedzi na widowni – opowiada w naszym filmie Anna Mucha.

alt text

– Okazało się, że tak śpieszyła się do teatru, że po drodze potrąciła człowieka. Wyszła z samochodu, przeprosiła go i powiedziała, że bardzo się śpieszy, bo chce się z nami zobaczyć – dodaje.

– Pojawiłem się tutaj z siedem, a może 37 lat temu – żartuje Bartłomiej Topa. – Graliśmy taki spektakl „Histerie miłosne” z Magdą Boczarską i Szymkiem Bobrowskim. Na scenie w Bydgoszczy grałem pierwszy raz przed tak liczną widownią. Jednym z najdłużej współpracujących z firmą kabaretów jest Kabaret Moralnego Niepokoju.

– Krzysztof Barczewski kiedyś występował przed naszymi występami, coś tam mówił, coś tam opowiadał. To były wspaniale chwile, bo wiedzieliśmy, że później może być tylko lepiej – śmieje się Robert Górski. – Mamy nadzieje, że wszystko, co najlepsze nie tylko za nami, ale i przed nami – dodaje.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty na stronie adria-art.pl. Szczegóły dotyczące występów znajdziecie w zakładce „Wydarzenia”. Nie zapomnijcie odwiedzić także naszego profilu na FB. Do tej pory polubiło go 32 tys. osób. Mamy też konto na Instagramie, na którym znajdziecie zdjęcia zza kulis. Widzimy się pod sceną!

Wydarzenia

07.02.2021
16:00
Miejski Ośrodek Kultury Jastrzębie Zdrój
07.02.2021
19:00
Miejski Ośrodek Kultury Jastrzębie Zdrój
08.02.2021
17:30
Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza
08.02.2021
20:30
Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza
17.04.2021
19:00
MCK PGE Giganty Mocy Bełchatów
19.04.2021
17:30
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej Radom
19.04.2021
20:15
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej Radom
09.05.2021
16:00
Filharmonia Sudecka Wałbrzych
09.05.2021
19:00
Filharmonia Sudecka Wałbrzych

Komentarze

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.