Blog

Premiery 2024 na platformie Netflix. Tych aktorów zobaczysz w teatrze

Asia Tarasińska
Platformy streamingowe, takie jak Netflix, HBO Max, Canal+ Online, Amazon Prime Video czy SkyShowtime stanęły do wyścigu o publiczność w 2024 roku. Premiery seriali, filmów, programów rozrywkowych i produkcji dokumentalnych – wszystkie te propozycje czekają na nas i naszą wolną chwilę. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka tytułów, które pojawią się niebawem na Netflixie. Na co się skusicie? Serial kryminalny „Forst”, dramat „Liczba doskonała” Krzysztofa Zanussiego, dokumentalna realizacja „Viki Gabor: Mój świat” czy może powrót do historii znanego malarza i jego syna w dokumencie „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Macie już swojego faworyta? Zapraszamy przed ekrany.

Kryminały Remigiusza Mroza na ekranie – premiera serialu „Forst”

Na ten tytuł wszyscy czekają! Niebawem na platformie Netflix pojawi się najnowszy polski serial kryminalny „Forst” z Borysem Szycem w roli głównej. Scenariusz produkcji powstał na podstawie książek „Ekspozycja” Forsoraz „Przewieszenie” Remigiusza Mroza. Tytuł w reżyserii Daniela Jaroszka to propozycja, która na kilka wieczorów zapewni Wam niesłabnącą adrenalinę i cały wachlarz emocji.

Komisarz z nieszablonowym podejściem do pracy będzie ścigał „bestię z Giewontu”. Jego metody nie spodobają się przełożonym w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Gdy zostanie zwolniony, postanowi wyjaśnić sprawę serii morderstw pod Tatrami łącząc siły z pewną dziennikarką.

Obok Borysa Szyca na ekranie pojawi się także Artur Barciś, aktor znany Wam z takich spektakli jak „Nerwica natręctw” czy „Słoneczni chłopcy”. W serialu pojawi się także Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, artystka związana z teatrem Krzysztofa Warlikowskiego oraz Aleksandra Grabowska, córka Piotra Grabowskiego. Sam Remigiusz Mróz odegra w serialu epizodyczną rolę.

Akcja produkcji „Forst” rozgrywa się w Tatrach, tak jak jeden z naszych spektakli. Mowa oczywiście o przedstawieniu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”. Tutaj artyści rozbroją Was śmiechem, ale nikt nie straci głowy, obiecujemy.

„Liczba doskonała” Krzysztofa Zanussiego – na ekranie Seweryn, Nowicki i Hycnar

Krzysztof Zanussi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów i producentów filmowych. Jego twórczość jest także doskonale znana na świecie. Do najsłynniejszych tytułów w jego filmografii należy „Struktura kryształu”, „Imperatyw”, „Barwy ochronne”, „Życie rodzinne” oraz „Iluminacja”. Współpracował ze znakomitymi polskimi aktorami – Danielem Olbrychskim, Mają Komorowską, Zbigniewem Zapasiewiczem, Agnieszką Grochowską, Jackiem Poniedziałkiem czy Stanisławą Celińską. Krzysztofa Zanussiego zalicza się do pokolenia artystów kreujących Kino Moralnego Niepokoju.

liczba doskonala

Najnowszy tytuł Zanussiego to koprodukcja trzech krajów – Polski, Izraela oraz Włoch. Film „Liczba doskonała” miał swoją premierę w kinach w 2022 roku. W 2024 roku trafi na platformę Netflix, gdzie szeroka publiczność przed ekranami komputerów będzie mogła rozstrzygnąć dylemat, który zawsze stawia przed widzem reżyser. Dzięki czemu życie zyskuje sens? To pytanie, przed którym stają główni bohaterowie produkcji „Liczba doskonała”. Joachim, w którego wciela się Andrzej Seweryn, jest dojrzałym mężczyzną, który przeżył zamach bombowy. Nie brakuje mu pieniędzy ani znajomości, zaczyna mu jednak doskwierać brak odpowiedzi na kluczowe pytania. Drugim bohaterem jest David, młody geniusz matematyczny. Sen z powiek spędza mu rachunek prawdopodobieństwa oraz zagadnienia metafizyczne. Tę rolę odegrał Jan Marczewski.

W filmie „Liczba doskonała” zagrał także Marcin Hycnar, Kacper Kuszewski, Jan Nowicki oraz Marcin Czarnik. Marcina Hycnara znacie doskonale jako aktora i reżysera spektaklu „Dobrze się kłamie”. Kacper Kuszewski rozczulał Was swoją rolą w przedstawieniu „Pani Pylińska i sekret Chopina”.

Coś dla fanów produkcji dokumentalnych – „Beksińscy. Album wideofoniczny” oraz „Viki Gabor: Mój świat”

Netflix ma także propozycje dla fanów produkcji dokumentalnych. Na pierwszy ogień idzie tytuł „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta. To dość mroczna, ale zarazem empatyczna propozycja, której podstawą stała się książka Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny” oraz materiały kręcone osobiście przez Zdzisława i Tomasza Beksińskich, słynnego malarza oraz dziennikarza muzycznego. Wkraczamy do świata dwóch niezwykłych umysłów związanych z Sanokiem.

Premierę będzie miał również serial dokumentalno-muzyczny „Viki Gabor: Mój świat” o młodej wokalistce, która zwyciężyła Eurowizję Junior w 2019 roku. To pogodna i osobista propozycja, w której nastoletnia artystka opowiada o tym, jak widzi świat, ile znaczy dla niej muzyka, fani, a także rodzina. Viki Gabor wydała wraz Kayah singiel „Ramię w ramię”.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.