Blog

Artur Andrus w recitalu "Dużo kobiet, bo aż trzy" w 2024

Marta Fortowska
Słowa potrafi łączyć, jak nikt inny. Bohaterowie jego piosenek pochodzą z różnych stron świata – od Japonii, przez Turcję, aż po nadbałtyckie plaże, czy miasto Stargard. Artur Andrus od lat uwielbiany jest przez publiczność za poczucie humoru i sposób bycia, jaki prezentuje na scenie. W 2024 wystąpi razem z Joanną Kołaczkowską, Magdą Umer i Hanną Śleszyńską w recitalu "Dużo kobiet, bo aż trzy".

„NieDoMówienia” – czyli Artur Andrus i goście w RMF Classic

Artur Andrus zachwyca umiejętnością opowiadania anegdot i historii oraz wszechstronnością. Zobaczymy go zarówno na recitalu, jak i podczas występu kabaretowego, a także posłuchamy w radio!

Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował m.in. z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję „Akademia rozrywki”, w której zaproszeni goście śpiewali piosenki napisane przez niego na podstawie wiadomości usłyszanych w radio. Aktualnie słuchać go możemy na antenie RMF Classic. Wydał cztery albumy studyjne: „Łódzka”, „Myśliwiecka”, „Cyniczne córy Zurychu” oraz „Sokratesa 18”.

„NieDoMówienia” to audycja Artura Andrusa w RMF Classic, będąca cyklem niezobowiązujących rozmów z wyjątkowymi gośćmi ze świata kultury, sztuki i sportu.

Dotychczas przy mikrofonie towarzyszyli Andrusowi m. in. Wojciech Karolak, Paweł Domagała, Anna Dymna, Mela Koteluk, Irena Santor, Ralph Kaminski, Kamil Stoch, Gabriela Muskała i wielu innych.

artur andrus

Dla tych, którym Artura Andrusa w radio ciągle mało – w 2021 roku repertuar Radia Nowy Świat wzbogaciło 10 odcinków powieści „A koń w galopie nie śpiewa” autorstwa Artura Andrusa i Wojciecha Zimińskiego.

„Sokratesa 18” – płyta Artura Andrusa

„Sokratesa 18” jest czwartym albumem Artura Andrusa. Wydana została w 2018 roku nakładem wydawnictwa Mystic Production. To składająca się z 12 piosenek podróż przez miasta i miasteczka, przez kraje dalekie i bliskie, a także przez nastroje: od liryczno-melancholijnego („Od Jokohamy do Fujisawy”) po komiczno-absurdalny („Ciocia w gablocie”).

Artur Andrus napisał wszystkie teksty na płytę, a za jej warstwę muzyczną odpowiada Łukasz Borowiecki (wyłączając „Stargard In the Night” i „Szopkę d-moll op. 66”), który był także producentem płyty „Myśliwiecka”. Na płycie usłyszeć można także Dorotę Miśkiewicz (we wspomnianej wyżej piosence pt. „Ciocia w gablocie”) oraz Czesława Mozila („Trzeba mieć specjalną skrzynię”).

„To płyta o podróżach, o miejscach i uczuciach własnych i cudzych, przeżytych i zmyślonych” – opowiada Artur Andrus. Zachęcamy do zatopienia się w te wyjątkowe, pełne humoru i wrażliwości muzyczne obrazy, które Artur Andrus stworzył wraz z zespołem.

Artur Andrus w recitalu "Dużo kobiet, bo aż trzy" - bilety na 2024

Recitale, w których występuje Artur Andrus, cieszą się ogromną popularnością wśród widzów, a bilety na koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Aktualnie zobaczymy go podczas występów recitalowych "Dużo kobiet, bo aż trzy".

Artur Andrus poprowadzi muzyczno-kabaretowy wieczór pełen niespodzianek. Podczas recitalu spotkają się trzy wyjątkowe kobiety: Joanna Kołaczkowska (Kabaret Hrabi), Magda Umer i Hanna Śleszyńska. Zapraszamy na naszą stronę - rezerwujcie bilety na recital z Arturem Andrusem, by zająć najlepsze miejsca przed sceną!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.