Mela Koteluk

Bio

Mela Koteluk długo czekała ze swoim debiutem, jednak kiedy wreszcie na rynku pojawiła się jej pierwsza płyta, „Spadochron”, błyskawicznie zyskała uznanie krytyków i wierną rzeszę fanów. Nic dziwnego - pierwszą płytę wydała już jako dojrzała artystka.

Zanim zaczęła solową karierę, Mela Koteluk śpiewała w chórkach Gaby Kulki i grupy Scorpions. W ten sposób rozwijała się, występując w największych salach koncertowych. Na wydanie pierwszej płyty czekała długo, ponieważ postanowiła, że nie będzie próbować swoich sił w żadnym programie typu talent show. Telewizyjne widowisko po prostu kłóciło się z jej charakterem.

„Spadochron” – pierwszy album Meli – miał nawiązywać do twórczości grupy Coldplay. Podobnie jak brytyjski zespół, artystka sięgnęła po brzmienia rockowe, popowe i elektroniczne. Po ukazaniu się płyty Mela Koteluk była wielokrotnie porównywana do Katarzyny Nosowskiej z zespołu Hey. Podobieństwa dotyczą nie tylko barwy głosu, ale także sposobu pisania tekstów. Długo wyczekiwany debiut przyniósł Koteluk najbardziej prestiżowe nagrody – statuetki „Fryderyka” w kategoriach artysta roku i debiut roku.

Razem z Czesławem Mozilem Koteluk nagrała utwór „Pieśń o szczęściu” do filmu „Baczyński”. W 2015 roku wspólnie z Fishem, Tomaszem Organkiem, Krzysztofem Zalewskim i Smolikiem stworzyła utwór „Armaty”, promujący Męskie Granie. Na kolejny album artystki, „Migracje”, publiczność czekała dwa lata. Krążek pokrył się podwójną platyną.

W 2018 roku Mela wydała swoją trzecią płytę, „Migawka” – promował ją singiel „Odprowadź”. Ostatnia płyta artystki - "Astronomia poety. Baczyński" wydana w 2020 roku, to album wydany z zespołem Kwadrofonik, poświęcony twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Koncerty Meli Koteluk – niezapomniane przeżycia

Mela Koteluk w swoją muzykę wkłada całe serce, dlatego jej koncerty to niezwykłe przeżycie. Artystka promowała na początku 2020 roku swoją ostatnią płytę – trasa koncertowa - migawka, która została zawieszona z powodu ograniczeń sanitarnych.

W 2022 roku artystka zagra koncerty z serii Mela Koteluk Akustycznie, na których wykona swoje najpiękniejsze piosenki w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety są już dostępne!

Mela Koteluk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.