Fisz

Bio

Fisz to bez wątpienia jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie hiphopowej. Przez lata wyprodukował niezapomniane przeboje, takie jak „Czerwona sukienka”, „Za mało czasu”, „Na wylot” czy „Polepiony”. W 2023 wystąpi na koncertach z rodzinnym trio Waglewski Fisz Emade.

Bartosz „Fisz” Waglewski urodził się 19 marca 1978 roku w Warszawie. Jest synem Wojciecha Waglewskiego i starszym bratem Bartosza „Emade” Waglewskiego. Ukończył grafikę w policealnej Warszawskiej Szkole Reklamy, a także studiował na Europejskiej Akademii Sztuk. Był członkiem zespołu hiphopowego RHX, a w 2000 roku rozpoczął solową karierę, wydając album „Polepione dźwięki”, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Rok później nagrał płytę „Na wylot”, za którą również otrzymał nominację.

W kolejnych latach, wraz z bratem Piotrem Waglewskim, tworzył pod nazwą Tworzywo Sztuczne, zdobywając kolejne nagrody i wyróżnienia, między innymi za albumy „F3”, „Wielki Ciężki Słoń”, „Piątek 13”. W 2008 roku wraz z Emade wydał płytę „Heavi Metal”, a w 2011 „Zwierzę bez nogi”.

W latach 2008–2020 nagrał z Wojciechem Waglewskim i Bartoszem „Emade” Waglewskim albumy „Męska muzyka”, „Matka, Syn, Bóg” oraz „Duchy ludzi i zwierząt”. Współpracował między innymi z Envee, Gramatikiem, T.Love, White House, Paktofoniką, Voo Voo, Marią Peszek, Mariką i Molestą Ewenement.

Fisz w projekcie Waglewski Fisz Emade – bilety na koncerty

Rodzinne trio Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade zaistniało w 2008 roku albumem „Męska muzyka”. W 2013 roku formacja wydała płytę „Matka, Syn, Bóg”, aby w 2020 powrócić z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Piosenki, takie jak „Ojciec”, „Syn”, „Ziemia”, „Na księżyc” Waglewscy zaprezentują podczas wyjątkowych koncertów. Bilety na koncerty Waglewski Fisz Emade są do nabycia na naszej stronie.


Bydgoszcz

Bydgoszcz

Fisz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.