Emade

Bio

Producent muzyczny i perkusista, który muzyką zajmuje się niemal całe swoje życie. Piotr „Emade” Waglewski, znany również jako DJ M.A.D., ściśle współpracuje ze swoim bratem – Fiszem – oraz ojcem – Wojtkiem Waglewskim.

W 2023 wystąpi w rodzinnym trio Waglewski Fisz Emade, promując najnowszą płytę – „Duchy ludzi i zwierząt”. Piotr Waglewski urodził się 15 grudnia 1981 roku w Warszawie. To syn Wojciecha Waglewskiego i młodszy brat Bartosza „Fisza” Waglewskiego. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku 13 lat jako perkusista zespołu hardcore’owego. Kolejną jego fascynacją był hip-hop, którym zajmował się z Fiszem oraz Inespe w ramach formacji RHX. Hiphopowe trio swój debiutancki album, „Opowieści z podwórkowej ławki”, wydało w 1999 roku. Emade coraz częściej zajmował się produkcją albumów znajomych muzyków, a także wykonywał na ich prośbę remiksy.

Współpracował z wieloma artystami, takimi jak Nick Cave, Andrzej Smolik, Wojciech „Sokół” Sosnowski, Adam „O.S.T.R.” Ostrowski, Paweł „Włodi” Włodkowski, Maria Peszek, Voo Voo, Łukasz „Hades” Bułat-Mironowicz, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Monika Brodka.

Od 2008 roku tworzy wraz w Wojciechem Waglewskim i Fiszem formację Waglewski Fisz Emade, która wydała do tej pory trzy płyty. Emade zajmował się ich produkcją, a także zaprojektował materiały graficzne do limitowanej edycji albumu „Duchy ludzi i zwierząt”.

Waglewski Fisz Emade – repertuar, bilety na koncerty

Piotra „Emade” Waglewskiego będziemy mieli okazję zobaczyć podczas koncertów rodzinnego trio Waglewski Fisz Emade. Waglewscy wykonają na żywo swoje najbardziej znane piosenki, w tym „Ojciec”, „Ziemia” i „Na księżyc”. Bilety na koncerty Waglewski Fisz Emade są dostępne na naszej stronie!


Emade - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.