Sale

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Opis

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie od lat 50. służy mieszkańcom miasta i okolic, przenosząc ich w magiczny świat teatru. Znajdujący się w dawnym budynku kościoła ewangelicznego jest jedyną instytucją w mieście zrzeszającą zawodowych aktorów.

Placówka powstała 1 listopada 1953 roku, a pierwsza premiera odbyła się 16 stycznia 1954 roku. Były to „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Przez kolejnych pięć lat teatr „włóczył się” po różnych miejscach – świetlicy Ligi Kobiet czy sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois.

Teatr doczekał się odpowiedniej siedziby dopiero w 1958 roku. Na potrzeby teatru zaaranżowany został dawny kościół ewangeliczny, postawiony w 1906 roku. Otwarcie nowej siedziby miało miejsce 12 kwietnia wraz z uroczystą premierą „Fantazego” Juliusza Słowackiego. Od tamtej pory Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie nosi imię autora tej sztuki. Obecnym dyrektorem placówki jest Zdzisław Derebecki.

Remont i przebudowa Bałtyckiego Teatru Dramatycznego

W 2007 roku budynek przeszedł kapitalny remont. Gmach został przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, zmienione zostały fasada budynku i wnętrza.

Duża scena posiada na widowni miejsca parterowe i balkonowe. W sumie może pomieścić 354 widzów. Wnętrze sali jest klasyczne, dominują w nim kolory czerwony i czarny z białym sklepieniem. Scenę oddziela od widowni duża, czerwona kurtyna. W teatrze działa również wypożyczalnia strojów.

Dotychczas zrealizowaliśmy w teatrze m.in. spektakle „Pikantni”, „Berek, czyli upiór w moherze 2” i „Przygoda z ogrodnikiem”. Aktualny repertuar wydarzeń w Koszalinie znajdą Państwo TUTAJ.

Bałtycki Teatr Dramatyczny stoi przy placu Teatralnym 1, 75-729 w Koszalinie. W pobliżu teatru znajduje się niewielki parking dla 30 samochodów.

Bilety

24.10.2022
17:30
Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Czernecki w zwariowanej komedii!
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin
24.10.2022
20:15
Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Czernecki w zwariowanej komedii!
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin
14.11.2022
17:15
Przygoda z ogrodnikiem
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin
14.11.2022
20:15
Przygoda z ogrodnikiem
Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin

Adres

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Plac Teatralny 1
75-729 Koszalin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.