Amfiteatr Miejski w Świnoujściu

Opis

Amfiteatr w Świnoujściu powstał w 1974 roku na zlecenie miasta. 8 sierpnia 2014 roku, z okazji 40-lecia istnienia budynku, obiektowi nadano imię Marka Grechuty. Amfiteatrem zarządza Miejski Dom Kultury.

Od 2009 do 2013 roku miasto gościło na terenie amfiteatru cykliczną imprezę „Karuzela Cooltury”. Ideą wydarzenia było spotkanie tzw. wysokiej i niskiej kultury. Inicjatorem była Fundacja Centrum Twórczości Narodowej, w skład której wchodzili m.in. Krzysztof Zanussi, prof. Władysław Bartoszewski czy Grażyna Torbicka.

Od 2015 roku Miejski Dom Kultury w Świnoujściu organizuje Grechuta Festival, na który zapraszane są największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i nie tylko. Dziesiątki wydarzeń artystycznych i setki artystów biorą co roku udział w festiwalu.

Wielofunkcyjny amfiteatr im. Marka Grechuty

Obiekt jest znaczącym punktem kulturalno-rozrywkowym w mieście. MDK organizuje w nim warsztaty dla dzieci, Festiwal Piękna, Festiwal FAMA czy Letni Festiwal Operowy. Amfiteatr można również wynająć.

W 2010 budynek amfiteatru został gruntownie wyremontowany. Zmianom uległy scena, widownia oraz zadaszenie. Na widowni może pomieścić się ok. 2700 widzów.

Dotychczas zorganizowaliśmy w Świnoujściu koncerty Krzysztofa Zalewskiego i Lady Pank. Nasze wydarzenia organizowane w Świnoujściu znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr położony jest przy ulicy Chopina 30. W pobliżu obiektu znajduje się parking strzeżony.

Adres

Amfiteatr Miejski w Świnoujściu
ul. Chopina 30
72-600 Świnoujście

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.