Bilety

Świnoujście - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Świnoujście kojarzone jest przede wszystkim z letnim, nadmorskim wypoczynkiem oraz uzdrowiskiem. Warto poznać to wyjątkowe miasto również z innej strony, ponieważ ma ono do zaoferowania atrakcje w postaci różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Świnoujście położone jest w województwie zachodniopomorskim, nad cieśniną Świną oraz Morzem Bałtyckim. Prawa miejskie Świnoujście uzyskało od Fryderyka Wielkiego w 1765 roku. Podczas wypoczynku w Świnoujściu lub okolicach obowiązkowym elementem jest spacer po szerokiej plaży i wzdłuż promenady, wejście na taras widokowy latarni morskiej oraz rejs statkiem. Jakie inne atrakcje czekają na turystów w Świnoujściu? Najlepsze spektakle teatralne, kabarety, koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturalne nikomu nie pozwolą się nudzić!

Sprawdź jakie wydarzenia kulturalne w Świnoujściu przygotowaliśmy na sezon 2023/2024 i zarezerwuj bilety!

Teatr w Świnoujściu – repertuar, spektakle, bilety

W Świnoujściu odbywają się różne spektakle teatralne, organizowane między innymi przez Miejski Dom Kultury. Repertuar spektakli teatralnych w Świnoujściu jest dostępny na naszej stronie. Przedstawienia teatralne odbywają się zarówno w MDK-u, jak i Amfiteatrze.

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu funkcjonuje od 1954 roku. Instytucja ma na celu kultywowanie wzorów kultury i tradycji regionalnej, edukowanie w zakresie kultury i sztuki (szczególnie dzieci i młodzież), integrowanie wspólnoty lokalnej, a także tworzenie oferty kulturalnej, w której skład wchodzą spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia kabaretowe oraz imprezy cykliczne.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu

Amfiteatr w Świnoujściu powstał w 1974 roku i jest niezwykle ważnym punktem na rozrywkowej mapie miasta. Odbywają się w nim nie tylko spektakle, koncerty i przedstawienia kabaretowe, ale także festiwale, na przykład organizowany przez Miejski Dom Kultury Grechuta Festival i Festiwal FAMA. Widownia może pomieścić ok. 2700 osób.

Koncerty w Świnoujściu – muszla koncertowa, bilety

Muszla Koncertowa w Świnoujściu znajduje się przy promenadzie, co czyni ją obiektem szczególnie widocznym i dostępnym dla wszystkich zwiedzających. W sezonie letnim odbywają się tu koncerty oraz przedstawienia kabaretowe. Została wybudowana już w 1926 roku, w miejscu dawnego Konzertpavillon.

Aktualny repertuar koncertów w Świnoujściu i okolicach znajduje się na naszej stronie.

Imprezy w Świnoujściu – festiwale i wydarzenia cykliczne

Świnoujście słynie z wielu festiwali i wydarzeń zrzeszających wybitnych artystów oraz ich słuchaczy. Do najpopularniejszych wydarzeń należą Grechuta Festival, Festiwal FAMA, Markowy Festiwal, Letni Festiwal Operowy oraz Festiwal Piękna. Festiwal FAMA, czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, to impreza z wieloletnią tradycją – odbywa się w Świnoujściu już od 1966 roku. Przez czternaście dni uczestnicy mogą szkolić swoje umiejętności w zakresie aktorstwa, muzyki oraz umiejętności kabaretowych. Podczas festiwalu nie brakuje występów znanych wykonawców, takich jak Dżem, Stare Dobre Małżeństwo oraz T.Love.

Kabarety w Świnoujściu, Bałtycka Noc Kabaretowa

Na mieszkańców Świnoujścia oraz przebywających w mieście turystów czekają przezabawne występy kabaretowe. W Amfiteatrze odbywa się Bałtycka Noc Kabaretowa, podczas której zobaczyć można Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Kabaret Skeczów Męczących oraz Igora Kwiatkowskiego. W poprzednich edycjach udział wziął również Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Paranienormalni.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.