Monika Krzywkowska

Bio

Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, a także dubbingowa. Debiutowała w 1995 roku rolą Meg w produkcji Teatru Telewizji –  „Berenika”. Od tego czasu dała się poznać szerokiej publiczności z różnych ról i kreacji.

Monika Krzywkowska przyszła na świat 23 lutego 1973 roku w Warszawie. W 1997 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w stolicy. W swojej karierze aktorskiej grała między innymi w Teatrze Ateneum i Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W latach 2000−2012 oraz od 2017 roku była związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, a w latach 2012−2017 występowała w Teatrze Studio w stolicy.

Jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych ról była postać Teresy Jankowskiej-Szpunar w popularnym polskim serialu „Samo życie". Monika Krzywkowska pojawiła się również w obsypanym nagrodami dramacie „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". W 2015 roku otrzymała nominację do Telekamer „Tele Tygodnia" w kategorii Aktorka. W 2010 roku aktorka została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Anny Wojnicew w „Sztuce bez tytułu". Otrzymała też „Felixa Warszawskiego" za pierwszoplanową rolę żeńską w spektaklu „Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Poza pracą na scenie, Monika Krzywkowska angażuje się również w dubbing, gdzie wcielała się w postaci w polskiej wersji amerykańskich filmów „Jeździec znikąd" (2013) oraz „Kopciuszek" (2015).

Monika Krzywkowska w spektaklach komediowych

My również mamy w naszym repertuarze, aktorkę można oglądać w spektaklu „Na zdrowie” –  głośnej komedii, która z humorem obnaża powierzchowność postaw bohaterów. Obok Moniki Krzywkowskiej na scenie można zobaczyć Zofię Zborowską-Wrona, Filipa Gurłacza czy Zbigniewa Walerysia. A reżyserem spektaklu jest Marcin Hycnar.

Monika Krzywkowska w spektaklu „Kim jest pan Schmitt?” wciela się w ważną rolę wspierającą. Jej subtelna gra i charyzma sceniczna dodają głębi i autentyczności tej komediowej opowieści o tożsamości.


Katowice

Wrocław

Kraków

Poznań

Opole

16.06.2024
18:30
Opole Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Kim jest pan Schmitt?

Toruń

Łódź

Katowice

Kraków

Łódź

Opole

16.06.2024
18:30
Opole Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Kim jest pan Schmitt?

Poznań

Toruń

Wrocław

Monika Krzywkowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.