Blog

Tomasz Sapryk – aktor czy reżyser? W czym artysta czuje się lepiej?

Asia Tarasińska
W świecie kultury trzeba być niesamowicie kreatywną osobą. Czasem trzeba odegrać rolę w teatrze lub w filmie, zasiąść na reżyserskim krześle czy poprowadzić wydarzenie artystyczne. Brzmi nierealnie? A jednak są ludzie, którzy to wszystko potrafią. Jedną z nich jest Tomasz Sapryk – aktor, reżyser, a prywatnie mąż i ojciec.

Tomasz Sapryk w teatrze

Tomasz Sapryk sprawnie dzieli czas między reżyserią, a aktorstwem. Obie aktywności przynoszą mu zawodowe sukcesy. Swoją aktorską przygodę zaczął na studiach. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. A nauka reżyserowania przyszła z czasem sama wraz z doświadczeniem scenicznym.

Współpracował z wieloma ważnymi teatrami w Polsce – warszawskim Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, Teatrem Narodowym, Teatrem Syrena, Polonia, Capitol oraz Kamienica. Możecie go też wypatrywać w starych spektaklach Teatru Telewizji.

Teatr 6. piętro również poznał się na jego talencie. Tadeusz Śliwa zaprosił go na scenę w spektaklu „Ucho Prezesa czyli SCHEDA”. Jak widać Tomasz Sapryk odnajduje się również w zabawnej political fiction.

Tomasz Sapryk w serialu Ranczo

Jedną z najbardziej charakterystycznych ról serialowych Tomasza Sapryka jest postać radnego Waldemara Myćki w „Ranczu”. Serial podbił serca Polaków. A każda postać tej produkcji jest charakterystyczna i ma dużo do powiedzenia! I oczywiście znacząco wpływa na przebieg zdarzeń. Jak dawał o sobie znać radny Myćko? Na wiele sposobów!

tomasz sapryk ranczo

Bohater Tomasza Sapryka to drobny wiejski przedsiębiorca. Jego firma zajmowała się wywozem śmieci – z różnym skutkiem. Czasem śmieci nie trafiały na wysypisko. W pewnym momencie zasiadł też w radzie gminy, gdzie często bojkotował pomysły Pani Wójt, która przyjechała do Wilkowyj z Ameryki. Myćko lubi też zaglądać do kieliszka – najczęściej w towarzystwie swojego kolegi Wargacza (w tej roli Sławomir Orzechowski).

„Ranczo” bazuje na kulturowych i społecznych stereotypach, które są bardzo zabawne, gdy oglądamy je z zewnątrz. W niektórych scenach można się przejrzeć i zastanowić, czy Polacy naprawdę tak postępują. Następnym razem, gdy włączycie serial wypatrujcie Myćki! Na pewno będzie go słychać.

Czarna komedia w reżyserii Tomasza Sapryka

Akcja spektaklu „Czarna komedia” przedstawia jeden zwariowany dzień z życia bohatera. Odwiedziny surowego teścia, który jest wojskowym, przybycie wpływowego milionera zainteresowanego kolekcjonowaniem sztuki, nagła wizyta sprzątaczki będącej również kochanką i obecność sąsiadów zaniepokojonych nagłą sytuacją. Szaleństwo! Na dodatek wpada narzeczona. Wszystkie te wizytacje i sytuacje mają miejsce w domu pewnego młodego rzeźbiarza. I może byłoby łatwiej, gdyby nie kompletna ciemność! Awaria prądu krzyżuje plany. Utrudnia poruszanie się po domu i rozpoznawanie obecnych w nim osób. A w ciemności łatwo o pomyłkę – kochanki z narzeczoną, elektryka z milionerem…

„Czarna komedia” w reżyserii Tomasza Sapryka bawi do łez. To komizm sytuacyjny, odwrócona logika i energia dobrego składu aktorskiego. I oczywiście – talentu reżysera, który doskonale podkreśla cechy każdej postaci i wie jak powinna wyglądać inscenizacja komedii.

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata - bilety 2023

W 2023 roku Tomasz Sapryk ponownie zaprezentuje swój talent aktorski, tym razem w spektaklu komediowym "Prawda".

Różne znamy rodzaje kłamstw. Małe słodkie kłamstewka, niedopowiedzenia, ale też ukrywanie druzgocącej rzeczywistości... A ile prawdy jest w powiedzeniu, że kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw? Bohaterowie "Prawdy" będą musieli sami zmierzyć się z tym niełatwym tematem. Szczególnie jeden z nich, mistrz manipulacji - Michel (Andrzej Zieliński), dostanie prawdziwą lekcję! Zarezerwuj bilety na spektakl "Prawda" i dołącz do bohaterów balansujących pomiędzy prawdą a kłamstwem.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.