Artysta

Andrzej Zieliński

Bio

Andrzej Zieliński to aktor o imponującym dorobku artystycznym. Jest najbardziej znany z ról gangsterów i mocnych bohaterów, m.in. w takich filmach jak „Chłopaki nie płaczą”, „Czarny Mercedes” czy „Obława”.

Andrzej Zieliński urodził się w 1962 r. w Tarnowie. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był aktorem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1987–1989) i Teatru Ateneum w Warszawie (1989–2001). Od 2001 roku występuje w warszawskim Teatrze Współczesnym.

Swój debiut przed kamerami miał jeszcze w trakcie studiów w serialu „Dorastanie”. Na początku grał jedynie epizody i drobne role. W końcu zaprezentował swoje umiejętności aktorskie na wielkim ekranie w filmie „Korowód” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Dzięki kolejnej roli – Pawicy w serialu „Na dobre i na złe” – aktorowi udało się zdobyć sympatię i rozpoznawalność widzów. To ona okazała się furtką do kolejnych zawodowych propozycji.

Andrzej Zieliński poza aktorstwem tradycyjnym zajmuje się również dubbingiem. Jego głos możemy usłyszeć w wielu zagranicznych filmach i animacjach, np. w „Załodze G”, „Kosmicznym meczu”, „Dzwonniku z Notre Dame” czy „Smerfach”.

Andrzej Zieliński w komedii teatralnej Artura Barcisia

Warsztat tego doświadczonego aktora mogliśmy zobaczyć w komedii „Nerwica natręctw” w reżyserii Artura Barcisia. To spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego, z powodu absencji lekarza, zaczną leczyć się nawzajem. Do czego doprowadzi wymieszanie tak skomplikowanych osobowości? Sprawdź repertuar spektakli Nerwicy natręctw i przekonaj się na własne oczy!

„Prawda” - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Andrzej Zieliński jest odtwórcą głównej roli w najnowszej komedii „Prawda”, gdzie kłamanie jest ulubionym zajęciem wszystkich bohaterów!

Bilety

Andrzej Zieliński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.