Sale

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Opis

Teatr w Krakowie działa nieprzerwanie od 1893 roku. Swoje dzieła wystawiały na tej scenie wybitne postaci świata polskiej kultury, m.in. Stanisław Wyspiański, Wilam Horzyca czy Juliusz Osterwa. Budynek teatru nosi nazwę im. Juliusza Słowackiego od 1909 roku. Był pierwszym zelektryfikowanym budynkiem w Krakowie.

Gmach teatru w stylu eklektycznym został wzniesiony na miejscu stojącego tam niegdyś kościoła pw. św. Ducha. Pierwotnie nosił nazwę: Teatr Miejski. Od początku historii teatru misją przewodnią sceny była tematyka narodowa. Zaprojektowany przez Jana Zawiejskiego budynek jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie. Teatr organizuje regularne zwiedzanie budynku.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jest jedną z najsłynniejszych polskich scen, na których występują najlepsi aktorzy w kraju. Aktualnym dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Krzysztof Głuchowski.

Neobarokowy teatr w Krakowie z historią

Wnętrze dużej sceny zachowane jest w stylu neobarokowym z dwoma piętrami lóż i tzw. jaskółką. Według planu widowni teatr może pomieścić 540 widzów. Scenę oddziela zabytkowa kurtyna, namalowana przez Henryka Siemiradzkiego w latach 1892–1894. Piękno zdobień i świadomość historyczna tego miejsca sprawiają, że Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie może się pochwalić najważniejszą i najpiękniejszą salą w Polsce.

Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie znalazł się na pierwszym miejscu w naszym rankingu najpiękniejszych teatrów w Polsce.

Do tej pory mieliśmy okazję zorganizować w Teatrze im. Juliusza Słowackiego m.in. komedie teatralną pt. Dobrze się kłamie, czy Nerwicę natręctw. Zachęcamy do zapoznania się z naszym aktualnym repertuarem wydarzeń w Krakowie.

Teatr znajduje się na placu Świętego Ducha 1 na Starym Mieście. W pobliżu teatru znajduje się przystanek tramwajowy i autobusowy. Przy budynku znajduje się parking.

Bilety

Adres

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
plac Świętego ducha 1
31-023 Kraków

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.