Blog

Najciekawsze role teatralne Kacpra Kuszewskiego

Asia Tarasińska
Kacper Kuszewski to absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej oraz aktorskich studiów podyplomowych w Manchester Metropolitan University. Na scenie debiutował już jako mały chłopiec, choć pierwszą dużą rolę dostał w „Nędznikach” w reżyserii Jerzego Gruzy w wieku 13 lat. Szerszej publiczności znany jest z serialu „M jak miłość”, w którym grał 18 lat Marka Mostowiaka.

Teatralna kariera - aktorska rodzina i Teatr Roma

Kacper Kuszewski aktorski fach mógł podglądać właściwie już od pierwszych dni swojego życia. Jest synem pary aktorów – Małgorzaty Szudarskiej i Jarosława Kuszewskiego. Dość szybko zaczął oswajać się ze sceną.

Przez kilka lat związany był z wrocławskim alternatywnym Teatrem Pieśń Kozła. Z grupą zagrał w czterech spektaklach – „Macbeth”, „Szukając Leara”, „Pieśni Leara” oraz „Return to the Voice”. Wszystkie realizacje wyreżyserował Grzegorz Bral. Czasami przedstawienia grane były w języku angielskim.

Aktor udowadnia swój talent wokalny Teatrze Roma w dwóch spektaklach – „Berlin, czwarta rano” oraz „Nowy Jork. Prohibicja”. W musicalowych realizacjach trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami aktorskimi, ale również dobrą kondycją fizyczną. Często trzeba śpiewać i tańczyć jednocześnie. Kacper Kuszewski potrafi to doskonale.

W Teatrze Capitol gra w spektaklu „Wykrywacz kłamstw” jako Hipnotyzer, a w Teatrze Kamienica w realizacjach „Lekko nie będzie” oraz „Szczęśliwa 13-stka”.

Współpracował również z innymi warszawskimi instytucjami – Teatrem Narodowym, Teatrem Polskim, jak i Teatrem Telewizji.

Kacper Kuszewski – „Twoja twarz brzmi znajomo”

Mało kto wie, że aktor ma również wykształcenie muzyczne. Nie tylko śpiewa, ale i gra na instrumentach. Uczył się w klasie fortepianu, a następnie klasie klarnetu. Takie wykształcenie pozwala mu dzisiaj swobodnie odnajdywać się w produkcjach musicalowych, pracy dubbingowej i różnych wydarzeniach muzycznych.

Swoje aktorskie i wokalne umiejętności Kacper Kuszewski udowodnił w popularnym programie telewizyjnym „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie najpierw był uczestnikiem, a później przez kilka edycji jurorem. Na scenie programu rozrywkowego wcielił się w Marylę Rodowicz, Marię Callas, Stinga, Mieczysława Fogga i kilku innych wokalistów.

„Nowy Jork. Prohibicja” z Kacprem Kuszewskim

Klimat lat 20. oddany z pełnym profesjonalizmem na każdym polu – aktorskim, scenograficznym, kostiumograficznym, muzycznym. Po prostu wow! To właśnie spektakl „Nowy Jork. Prohibicja” z Teatru Muzycznego Roma, który wyreżyserował Łukasz Czuj.

Kacper Kuszewski jako Pan Smokey Joe wygląda niesamowicie w kapeluszu i garniturze w kratkę. Jaka jest jego postać? Należy do świata mafii i gangsterów? A może stoi po „dobrej” stronie? O tym musicie przekonać się sami, gdy spektakl pojawi się w teatrach. Obok Kacpra Kuszewskiego wystąpi m.in. Katarzyna Zielińska.

Przedstawienie wraca na scenę jesienią 2022. Bieżący repertuar i bilety na Nowy Jork. Prohibicja są dostępne na naszej stronie.

Spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina”

Kacper Kuszewski wciela się w jedną z głównych postaci w spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Roberta Glińskiego. To opowieść o Eryku, mężczyźnie, który od pierwszych usłyszanych dźwięków zakochał się w muzyce Fryderyka Chopina. W odkrywaniu emocji ukrytych w utworach polskiego kompozytora pomaga bohaterowi nauczycielka o nieszablonowych metodach. W tej roli Joanna Żółkowska.

Dzięki muzyce bohater, który jest alter ego Erica-Emmanuela Schmitta, odkrywa swoją kolejną miłość – literaturę. Dowiaduje się jak wielki wpływ na życie mają dźwięki oraz co wpływa na sposób gry na instrumentach. Tego wszystkiego dowiaduje się od nauczycielki muzyki, która daje Erikowi zaskakujące zadania.

Przyglądając się grze Kacpra Kuszewskiego można stwierdzić, że doskonale odrobił aktorskie zadanie domowe. Jego gesty i ruchy bardzo przypominają te wykonywane naturalnie przez Erica-Emmanuela Schmitta, francuskiego pisarza. Książka tego autora stanowiła inspirację do napisania scenariusza.

Obok Kacpra Kuszewskiego i Joanny Żółkowskiej na scenie pojawi się Paulina Holtz oraz Lena Ledoff, która na żywo zagra utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta.

Jesień 2022 przyniesie wiele ciekawych propozycji teatralnych. Jedną z nich będzie właśnie spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina”, w którym Kacper Kuszewski gra główną rolę. Bilety do teatru, aktualny repertuar z datami i miastami, w których zagramy znajdziecie na stronie internetowej. Do zobaczenia na widowni!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.