Nowy Jork. Prohibicja

Opis

4.7 / 5
198 ocen
Recenzje
Sto lat temu Nowym Jorkiem rządziły jazz, mafia i prohibicja. Musical Teatru Muzycznego Roma to magiczna podróż do tych niezwykłych czasów. 

Prohibicja podzieliła społeczeństwo, a amerykański sen zamieniła w nocny koszmar. To właśnie ten okres nazywany jest narodzinami nowego świata. Na scenie wykonane zostaną autentyczne przeboje z tamtej epoki oraz nowe piosenki, nawiązujące do stylu lat 20.

Nie jest to jednak wyłącznie podróż w stylu retro, a raczej współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji. Odkrywamy też świat nielegalnego biznesu, który – napędzany przez mafię i gangsterów – rozwinął się w błyskawicznym tempie, i zanurzamy się we wnętrzu miasta grzechu.

Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? 


Obsada:
Ewa Konstancja Bułhak/Magdalena Smalara

Czas trwania: 1 godz. 30 min bez przerwy


Łódź

Łódź

Recenzje (198)

2023-10-30 20:00:00 Teatr Wielki, Poznań
Warto zobaczyć, dużym zaskoczeniem Kacper Kuszewski - na plus oczywiście.
Szymon
2023-10-30 20:00:00 Teatr Wielki, Poznań
Mało efektowne przedstawienie, praktycznie brak fabuły, czwórka aktorów odśpiewała różne piosenki, mało ruchu scenicznego, uboga scenografia. Inscenizacje w Teatrze Muzycznym ciekawsze, o niebo lepsze !!!
Iga
2023-10-30 20:00:00 Teatr Wielki, Poznań
Oczekiwałam czegoś więcej. Kolejny już raz zmusza się widza do angażowania swojej wyobraźni i dopowiadania sobie raliów przedstawianej rzeczywistośći. Bardzo uboga scenografia, przy tak dużej możliwości pokazania obrazów Ameryki w tym Nowego Yorku, było zwykłą łatwizną Tylko świetne piosenki i ich wykonawcy (4 osoby) pozwoliły nie poczuć się urażonym. Świetni wykonawcy, muzyka, orkiestra, świetne nagłośnienie w Tearze Wielkim w Poznaniu uratowały to przedstawienie.
Elżbieta
2023-10-30 17:00:00 Teatr Wielki, Poznań
Wspaniała muzyka, która królowała przez cały czas trwania musicalu. Grę aktorów oglądałam z przyjemnością, sama historia opowiedziana w sposób niekonwencjonalny.
Kysia
2023-10-30 20:00:00 Teatr Wielki, Poznań
Kunszt wokalny i instrumentalny na najwyższym poziomie, gra aktorska cieszyła oko i pobudzała ciało, jednak sama sztuka bez wyraźnej fabuły, piosenka po piosence
Krystian

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.