Sale

Kieleckie Centrum Kultury

Opis

Budowana przez 30 lat instytucja przechodziła na przestrzeni lat wiele wstrząsów i zmian. Jednak czas realizacji sprawił, że Kielce mogą pochwalić się obiektem zupełnie wyjątkowym. Znany krytyk architektury Filip Springer umieścił KCK w swojej „Księdze zachwytów”, w skład której wchodzi 100 najciekawszych powojennych projektów architektonicznych.

Budowa Kieleckiego Centrum Kultury rozpoczęła się na początku lat 70. XX wieku, ale finał budowy miał miejsce dopiero w 2002 roku. Inspiracją dla obiektu była architektura gdyńskiego modernizmu, ale jego ostateczny kształt, ze względu na długi okres powstawania, czerpie garściami z wielu nurtów w architekturze. Najcelniejszym określeniem tej bryły byłby modernistyczny eklektyzm. Obecnym dyrektorem placówki (2020) jest Augustyna Nowacka.

Wnętrze foyer pokryte jest wyjątkowymi płaskorzeźbami autorstwa Andrzeja Grabiwody i Adama Wolskiego, które stały się dziełem samym w sobie, przyciągającym ludzi z całej Polski.

Dwie bliźniacze sceny – Kieleckie Centrum Kultury i Teatr Muzyczny w Gdyni

KCK posiada dwie sceny. Duża, podobnie jak bryła budynku, charakteryzuje się wieloma załamaniami i poziomami. Plan widowni podzielony jest na cztery loże, dwa poziomy balkonów, miejsca amfiteatralne i trójsektorowy parter. Mieści 714 widzów. Kształt sceny wzorowany jest na tym z Teatru Muzycznego w Gdyni.

Mała scena posiada 223 miejsca: 164 na parterze i 59 na balkonie. Widownia otacza scenę z trzech stron, a jej powierzchnię można dowolnie regulować w stosunku do potrzeb inscenizacyjnych.

Kieleckie Centrum Kultury mieściło organizowane przez nas m.in. koncerty Krzysztofa Zalewskiego, Pawła Domagały, Michała Szpaka czy spektakl „Pikantni”.

Więcej wydarzeń organizowanych w Kielcach znajduje się TUTAJ.

Kieleckie Centrum Kultury znajduje się przy placu Moniuszki 2B, 25-334 w Kielcach. Od września 2020 przy KCK działa płatny parking.

Bilety

19.09.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Kieleckie Centrum Kultury Kielce
26.09.2022
19:00
Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia
Kieleckie Centrum Kultury Kielce
13.11.2022
16:00
Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Czernecki w zwariowanej komedii!
Wojewódzki Dom Kultury Kielce
13.11.2022
19:00
Wiesz, że wiem - Lichota, Wrońska i Czernecki w zwariowanej komedii!
Wojewódzki Dom Kultury Kielce

Adres

Kieleckie Centrum Kultury
plac Moniuszki 2B
25-334 Kielce

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.