Bilety

Chorzów - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 07.09.2024

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 • Teatr Rozrywki w Chorzowie, Chorzów
 • 23.09.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 29.09.2024

Wyjątkowy prezent

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 06.10.2024

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 26.10.2024

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 08.11.2024

Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej

 • Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
 • 23.11.2024

Najdroższy - spektakl komediowy

 • Teatr Rozrywki w Chorzowie, Chorzów
 • 09.12.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 "O mało co…" Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!Kiedy Brian...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta...

Zobacz więcej

Wyjątkowy prezent

Wyjątkowy prezent Komedia teatralna „Wyjątkowy prezent” to niezwykła podróż przez tajemnice przyjaźni, miłości i… nietrafionych prezentów. Eric kończy 50 lat,...

Zobacz więcej

Dobrze się kłamie

Kwiatkowska, Sokołowska i Topa w najsłynniejszej historii ostatnich lat

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma...

Zobacz więcej

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na...

Zobacz więcej

Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej

Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Razem ze Spektaklove zapraszamy na spektakl komediowy „Wstyd” Marka...

Zobacz więcej

Najdroższy - spektakl komediowy

„Najdroższy” Zapraszamy na rozbrajający spektakl komediowy o cenie, jaką trzeba zapłacić za szaloną odmianę losu. Kto z nas byłby...

Zobacz więcej

Pierwsze wzmianki o osadzie Zversov koło Bytomia znajdziemy w bulli papieża Innocentego II dla biskupa gnieźnieńskiego Jakuba ze Żnina. Jednak nie wiadomo, czy osada ta była późniejszym Chorzowem czy też inną miejscowością. Co ciekawe, akt zezwalający na lokację wsi Chorzów przez zakon bożogrobowców na prawie niemieckim, został wydany w 1257 roku w Czeladzi przez księcia opolskiego Władysława. Pierwszy kościół murowany powstał na przełomie XV i XVI wieku w Chorzowie Starym. Koniec XVII wieku był przełomowy, gdyż miejscowy ksiądz odkrył pokłady węgla kamiennego. Później miasto już tylko się rozwijało.

Chorzów – Królewska Huta

Do dnia 1 lipca 1934 roku funkcjonowała nazwa niemiecka Königshütte czyli Królewska Huta. Na zmianę na Chorzów zdecydowano się mimo że była ona kosztowna, chodziło o względy polityczno-propagandowe i narodowe. Zerwano jednoznacznie z tradycją niemiecką i odniesieniem się do króla. Zmiana ta wpisywała się w wieloletnią akcję polonizowania przestrzeni publicznej województwa śląskiego, wspomaganą przez wojewodę śląskiego Michała Grażyńskiego.

Teatr w Chorzowie – bilety, repertuar, sale

Chociaż Chorzów nie jest największym miastem w województwie śląskim może pochwalić się dwoma, ważnymi miejscami, w których odbywają się spektakle teatralne oraz inne wydarzenia kulturalne. Jest to Teatr Rozrywki oraz Chorzowskie Centrum Kultury. W Chorzowie mamy bogaty repertuar spektakli teatralnych. Miasto liczy sobie trochę ponad 100 tysięcy mieszkańców, mimo to posiada kilka instytucji kulturalnych. Najważniejsze to Teatr Rozrywki oraz Chorzowskie Centrum Kultury.

Teatr Rozrywki w Chorzowie – jego początki sięgają 1976 roku, jednak prace adaptacyjne spowodowały, że realizacje odbywały się na scenach obcych. Zmieniło się to dopiero w 1985 roku, natomiast w latach 2006-2007 kompleks budynków został przebudowany i dostosowany do nowoczesnych potrzeb. W Teatrze Rozrywki miały miejsca takie prapremiery jak: „Dzisiaj wielki bal w Operze” J. Tuwima, „Położnice szpitala św. Zofii” P. Demirskiego, „Bulwar zachodzącego Słońca” A.L. Webbera. Repertuar Teatru Rozrywki to nie tylko spektakle dramatyczne, ale również musicale, koncerty czy przedstawienia dla najmłodszych. Włodarze tego pięknego miejsca zapraszają również cyklicznie komediowe spektakle gościnne. Bilety do teatru są dostępne powyżej.

Chorzowskie Centrum Kultury – budynek został wybudowany jeszcze w okresie międzywojennym. Nie wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Chorzowa postawili teatr za własne pieniądze, aby podkreślić polskość. Budynek nazywany był Domem Ludowym, by współcześnie powrócić do nazwy Chorzowskiego Centrum Kultury. W przeszłości występowały tu takie sławy jak Hanka Ordonówna i Loda Halama, Mieczysław Fogg, Szepcio i Toncio czy Ada Sari. Przed II wojną światową, co roku wystawiano około 180 przedstawień, które oglądało średnio 82 tysiące widzów. Obecnie, repertuar teatralny zawiera w sobie zarówno spektakle dramatyczne, familijne, jak również komediowe przedstawienia gościnne. W Chorzowie zlokalizowane są również dwa Miejskie Domy Kultury.

Park Śląski – oaza zieleni z cyklicznymi wydarzeniami

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, który zajmuje powierzchnię 535 ha jest jednym z największych w Europie, przyciągając nie tyko miłośników zieleni. Na terenie Parku Śląskiego znajduje się między innymi Śląski Ogród Zoologiczny, Legenda Śląskie Wesołe Miasteczko, Stadion Śląski, Planetarium Śląskie czy Galeria Rzeźby Śląskiej. Odbywają się tutaj wydarzenia cykliczne, takie jak „Śniadanie na trawie”, „Muzyczny bukiet róż” czy „Parkowy Kiermasz Kwiatów”. Turyści i mieszkańcy mogą również skorzystać z kolejki linowej „Elka” z której roztacza się piękna, zupełnie inna perspektywa na Park.

Festiwale w Chorzowie – cykliczne imprezy kulturalne, koncerty

W Chorzowie odbywają się regularnie takie imprezy masowe i kulturalne jak Port Poetycki, Śląskie Gody, Święto Miasta. Organizowany jest również Chorzowski Teatr Ogrodowy i Fest Festiwal.

Fest Festiwal – po raz pierwszy odbył się w 2019 roku, w Parku Śląskim. Wystąpiły tam takie gwiazdy jak Lost Frequencies, Jaden Smith, Daria Zawiałow, Ørganek, Paul Kalkbrenner, Mata, Alan Walker czy Krzysztof Zalewski. W 2022 roku na scenie festiwalu wystąpi między innymi Stromae, Woodkid, The Chainsmokers, OIO czy Young Leosia.

Śląskie Gody – to impreza, która kultywuje śląskie obyczaje, mocno zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej. Atmosfera na nich jest zawsze rodzinna, połączona ze wspólnym biesiadowaniem. W wydarzeniu biorą udział członkowie kół Związku Górnośląskiego oraz mieszkańcy.

Chorzowski Teatr Ogrodowy – letnie wydarzenie organizowane od 2007 roku, festiwal artystyczny o charakterze teatralnym. To w większości kameralne spektakle komediowe teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Głównym i jedynym jurorem ChTO jest publiczność.

Koncerty, stand up i kabarety w Chorzowie – bilety, repertuar

Chociaż więcej muzycznych wydarzeń odbywa się w Katowicach, w Chorzowie również odbywają się ciekawe koncerty. Część z nich, z większą publicznością, odbywa się na Stadionie Śląskim. Mniejsze muzyczne wydarzenia są zlokalizowane w Domu Kultury Batory, Teatrze Rozrywki, Leśniczówce Rock’n’Roll Cafe. To ostatnie miejsce z klimatem bluesowym, odbywają się tam wieczory burleski, tribute show oraz koncerty w ramach festiwalu Śląskie Brzmienia. Wnętrze klubu i okolice wykorzystywali w swoich filmach Kazimierz Kutz i Janusz Kidawa oraz autorzy teledysków.

Kraken Pub i Szuflada 15 to miejsca w których nie tylko dobrze zjecie, ale także dostarczycie sobie sporą dawkę humoru. W obu tych miejscach odbywają się występy stand-up, w kameralnej atmosferze.

Chorzów jest często odwiedzanym miastem przez kabarety. Występy artystów, którzy rozbawią Cię do łez, odbywają się przez cały rok. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Kabaret Młodych Panów i Kabaret Smile, który odwiedza Chorzów regularnie.

Sprawdź repertuar wydarzeń i zarezerwuj bilety. Bez względu na porę roku, znajdź czas na rozrywkę!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.