Teatr Mały w Tychach

Opis

Historia Teatru Małego w Tychach zaczyna się w 1965 roku. Z początku działał on pod szyldem zakładowego domu kultury przy Kopalni Węgla Kamiennego „Ziemowit”, następnie został przypisany do Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Dzisiaj teatr jest samorządową instytucją kultury. To miejsce, w którym odbywają się spektakle teatralne, koncerty i występy kabaretowe, a także różne spotkania warsztatowe.

Jest to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych w Tychach. Jako teatr impresaryjny nie posiada własnego zespołu aktorskiego, ale zamiast tego regularnie gości różnorodne grupy teatralne i artystów, zapraszając mieszkańców na różnorodne wydarzenia kulturalne.

Na deskach Teatru Małego w Tychach występowała Olga Bończyk, Janusz Radek, Gołda Tencer i Gabriela Muskała. Natomiast w spotkaniach z cyklu „Aktor w Dialogu” uczestniczyła Krystyna Janda, Sonia Bohosiewicz oraz Maria Seweryn.

Teatr Mały w Tychach jest organizatorem kilku ważnych imprez kulturalnych. To tutaj odbywają  się Tyskie Spotkania Teatralne, Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Festiwal Słowa LOGOS Fest oraz promujący literaturę i poezję projekt „Scena słowa”. Dla prawdziwych wielbicieli teatru działa tzw. Scena Konesera prezentująca publiczności spektakle z najważniejszych polskich scen z Krakowa, Warszawy czy Gdańska.

Teatr oferuje zwiedzanie z przewodnikiem dla najmłodszych widzów, podczas którego mają okazję poznać tajniki pracy za kulisami.

Teatr Mały w Tychach – bilety, repertuar, parking

Teatr Mały znajduje się przy ulicy ks. kard. Augusta Hlonda 1 w Tychach. Przed frontem budynku znajduje się parking, który pomieści kilkanaście samochodów. Kawałek dalej, po drugiej stronie ulicy, mieści się większy parking. Osobom poruszającym się komunikacją miejską polecamy szukać przystanku o nazwie „Tychy Rynek”.

Bilety oraz repertuar aktualnych wydarzeń teatralnych, muzycznych oraz kabaretowych odbywających się w Teatrze Małym znajdziecie w repertuarze miasta Tychy.

Bilety

Adres

Teatr Mały w Tychach
Hlonda 1
43-100 Tychy

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.