Sonia Bohosiewicz

Bio

Doceniana przez publiczność i krytyków aktorka, wyróżniająca się dużym talentem komediowym. Sonia Bohosiewicz swoje poczucie humoru wykorzystywała też na scenie kabaretowej.

Aktorka urodziła się w rodzinie polskich Ormian. Wychowywała się w miejscowości Żory. W ostatniej klasie liceum zaczęła swoją aktorską przygodę, biorąc udział w warsztatach w studiu Art-Play. Sonia Bohosiewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Już na drugim roku studiów debiutowała na scenie krakowskiego Teatru Starego, z którym związana była jeszcze do 2006 toku.

Warsztat aktorski Soni Bohosiewicz był wielokrotnie doceniany przez krytyków. Aktorka ma na swoim koncie między innymi najważniejsze polskie nagrody filmowe – Orła i Złote Lwy za rolę w filmie „Rezerwat”.

Bohosiewicz wystąpiła też w wielu popularnych serialach – np. w „Usta usta” czy „39 i pół”, „Czas honoru” i „Diagnoza”. Sonia Bohosiewicz jest także aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w produkcjach Disneya – m.in. w filmach animowanych „Tupot małych stóp II” czy „Piorun”.

Aktorką jest także młodsza siostra Bohosiewicz – Maja.

SONIA BOHOSIEWICZ W SPEKTAKLU „ICH CZWORO”

W repertuarze Adria Art można znaleźć spektakl z Sonią Bohosiewicz w roli głównej – to okazja, by zobaczyć aktorkę na scenie na żywo. Artystka, u boku Jerzego StuhraAntoniego Pawlickiego i Izy Kuny, gra z bożonarodzeniowej tragifarsie „Ich czworo”. To spektakl o rozpadającym się małżeństwie, które w swój konflikt wplątuje kilkuletnie dziecko.

„DOMÓWKA” SONI BOHOSIEWICZ I „10 SEKRETÓW MARILYN MONROE”

Pamiętacie swoje dzieciństwo z okresu PRL? Jeśli chcecie sobie przypomnieć uroki i niewinny czar dzieciństwa z tego okresu, to „Domówka” jest właśnie dla Ciebie. To osobista opowieść o miłości, PRLu i największych przebojach muzycznych epoki.

Jeśli natomiast bliższe są Tobie czar i seksapil powojennej Ameryki, to koniecznie zobacz „10 sekretów Marilyn Monroe”. To niezwykły koncert poprzeplatany z tytułowymi tajemnicami wielkiej, amerykańskiej ikony. Na scenie wraz z aktorką wystąpi zespół w składzie: Fabian Włodarek – fortepian, Robert Murakowski – trąbka, Piotr Górka – kontrabas i Patryk Dobosz – perkusja.

Sonia Bohosiewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.