Artysta

Sonia Bohosiewicz

Bio

Doceniana przez publiczność i krytyków aktorka, wyróżniająca się dużym talentem komediowym. Sonia Bohosiewicz swoje poczucie humoru wykorzystywała też na scenie kabaretowej.

Aktorka urodziła się w rodzinie polskich Ormian. Wychowywała się w miejscowości Żory. W ostatniej klasie liceum zaczęła swoją aktorską przygodę, biorąc udział w warsztatach w studiu Art-Play. Sonia Bohosiewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Już na drugim roku studiów debiutowała na scenie krakowskiego Teatru Starego, z którym związana była jeszcze do 2006 toku.

Warsztat aktorski Soni Bohosiewicz był wielokrotnie doceniany przez krytyków. Aktorka ma na swoim koncie między innymi najważniejsze polskie nagrody filmowe – Orła i Złote Lwy za rolę w filmie „Rezerwat”.

Bohosiewicz wystąpiła też w wielu popularnych serialach – np. w „Usta usta” czy „39 i pół”, „Czas honoru” i „Diagnoza”. Sonia Bohosiewicz jest także aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w produkcjach Disneya – m.in. w filmach animowanych „Tupot małych stóp II” czy „Piorun”.

Aktorką jest także młodsza siostra Bohosiewicz – Maja.

Sonia Bohosiewicz w spektaklu „Ich czworo”

W repertuarze Adria Art można znaleźć spektakl z Sonią Bohosiewicz w roli głównej – to okazja, by zobaczyć aktorkę na scenie na żywo. Artystka, u boku Jerzego Stuhra, Antoniego Pawlickiego i Izy Kuny, gra z bożonarodzeniowej tragifarsie „Ich czworo”. To spektakl o rozpadającym się małżeństwie, które w swój konflikt wplątuje kilkuletnie dziecko.

„Domówka” Soni Bohosiewicz

Zimą 2022 i w 2023 roku Sonia Bohosiewicz odwiedzi polskie miasta z własnym spektaklem zatytułowanym „Domówka”. To osobista opowieść o miłości, PRLu i największych przebojów muzycznych epoki.

Sonia Bohosiewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.